Jaunieji šauliai – Steponui Dariui atminti skirtame pėsčiųjų žygyje

Mažeikiškiai jaunieji šauliai su savo vadais tinkamai atstovavo mūsų miesto 801 šaulių kuopai. Rimos SKRODENYTĖS nuotr.

[nggallery id=910 template=caption] Per trisdešimt Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių 801-osios kuopos jaunųjų šaulių su savo vadais šeštadienį dalyvavo gargždiškių asociacijos „Gargždų jungtinės pajėgos“ surengtame pėsčiųjų žygyje legendiniam lakūnui, kovų už nepriklausomybę dalyviui, sportininkui, Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos pirmininkui ir garbės nariui Steponui Dariui atminti.

Dalyvavo ne tik šauliai

Žygio dalyviai rinkosi gimtojoje lakūno S. Dariaus (Stepono Jucevičiaus) tėvų sodyboje – didžiuliame vienkiemyje Rubiškės – dabar Dariaus kaime. Čia atstatytuose sodybos gyvenamajame name ir klėtyje veikia muziejus. Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių vadė Rima Skrodenytė pasakojo, kad žygyje, be šaulių, dalyvauti panoro ir kiti tautiečiai – iš viso jų susirinko keli šimtai.
„Visus atvykusius labai šiltai – su duona, druska ir muzika sutiko Judrėnų kaimo bendruomenė. Be šaulių, čia suvažiavo šeimos, pavieniai žygeiviai. Čia sutikome ir jau mūsų pažįstamą seržantą iš Šveicarijos Oliverį Klarką, su kuriuo susipažinome šią vasarą pėsčiųjų žygyje apie Platelių ežerą – šį žmogų taip sužavėjo Lietuva, kad jis, norėdamas išmokti mūsų kalbą, įstojo į Vilniaus universitetą ir keletą metų gyvena mūsų šalyje“, – pasakojo R. Skrodenytė.
Beje, mūsų rajono Naudvario dvare kurį laiką gyveno S. Dariaus pusseserė prof. Vyda Kęsgailaitė-Ragulskienė – jos tėvai buvo iš Dapšių kilę Leonas Kęsgaila-Kenstavičius ir Stefanija Stanevičiūtė-Kęsgailienė. Prof. V. Kęsgailaitė-Ragulskienė palaidota Ukrinų kapinėse.

Trasa reikalavo ištvermės

Atvykti į S. Dariui atminti skirtą žygį jaunuosius Mažeikių šaulius vasarą pakvietė žygyje apie Platelius dalyvavę gargždiškiai.
Prieš žygio startą mažeikiškiai apžiūrėjo muziejų – su ekspozicija juos supažindino daugelį eksponatų muziejui surinkęs muziejininkas Mečislovas Raštikis. Jaunieji šauliai buvo sužavėti žygio organizatorių žygeiviams išdalintais balandžiais – jie simboliškai, kaip padangių šeimininkai, buvo paleisti į dangų.
„Žygeiviai galėjo rinktis 16,5 ir 31 kilometro maršrutą. Mes dar nesame tokie pajėgūs, kad galėtume įveikti ilgąją trasą, tad rinkomės trumpąją. Žygis buvo didelė patirtis – susipažinome su maršrute esančiais kultūriniais-istoriniais objektais, taip pat reikėjo įveikti nemažai kliūčių – griovių, pelkių,  miškingų vietų. Nors vaikai pavargo, bet buvo patenkinti“, – tikino R. Skrodenytė.
Maršrute nurodytuose postuose stovėjo Mažosios Lietuvos rūbais apsirengę partizanai – klubo „Baltijos štormas“ atstovai, žygeivius lydėjo virš galvų skraidantis lėktuvas.

Žygis buvo prasmingas

Mažeikiškius Gabijos ir Viekšnių gimnazijų, Kalnėnų ir Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinių mokyklų jaunųjų šaulių atstovus lydėjo ir jų vadai – Stasys Pauliukas bei Antanas Šliažas.
Visi maršrutą įveikę žygeiviai gavo apie tai liudijantį diplomą, o Mažeikių 801-oji šaulių kuopa apdovanota prizu kaip viena iš organizacijų, į žygį atvežusių daugiausiai dalyvių.
„Visi mūsų šauliukai iš žygio parsivežė labai daug įspūdžių. Buvo pasakyta, kad kiekvienas žygis turi turėti kažkokią prasmę ir tam tikrą dvasią, o šį kartą jis skirtas Steponui Dariui – kiekviena mūsų šalies istorinė asmenybė yra mūsų visų daugelio dalykų suvokimo pagrindas. Jei mes nežinome savo istorijos, vadinasi, neturime tikro pojūčio, kas yra tėvynė. Dariaus ir Girėno pasiekimas įrašė Lietuvą tarp didžiųjų pasaulio ir aviacinių valstybių. Tai labai įkvėpė mūsų šaulius, o pats žygis vaikams buvo gera pilietiškumo pamoka ir prasmingas laiko praleidimas“, – samprotavo R. Skrodenytė.

Vytautas MALŪKAS


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto