Kodėl pusryčiai – sausi?

Užtektų nusikelti vos porą šimtų metų atgal ir niekas dar nebūtų girdėjęs apie sausus pusryčius, kuriuos šiandien mėgsta ir valgo kasdien tiek maži, tiek dideli. Taigi kas sugalvojo šį pusryčių patiekalą ir palengvino pusryčių ruošą milijonams planetos gyventojų?

Sausi pusryčiai – sveiki pusryčiai

Sausų pusryčių išradėjo titulas priklauso Džeimsui Kalebui Džeksonui, kuris 1863 metais sugalvojo juos gaminti iš viso grūdo kviečių miltų. Dž. K. Džeksonas buvo vegetaras, domėjosi sveika mityba, todėl jam ir gimė ši idėja, padedanti į mitybą įtraukti daugiau viso grūdo miltinių patiekalų.
Šių miltų tešlą jis džiovindavo ir smulkindavo į mažus gabalėlius. Pusryčiams ruošiamas patiekalas buvo sausas, nes taip jį buvo galima ilgiau sandėliuoti. Tiesa, rezultatas būdavo labai kietas ir tvirtas, todėl, norint dribsnius valgyti pusryčiams, tekdavo juos iš vakaro pamerkti piene.

Receptą pradėjo tobulinti visi

Visgi idėja valgyti tokį maistą buvo patraukli – Dž. K. Džeksono pėdomis žengė ir kiti eksperimentuotojai. Garsusis „Kelloggs“ prekės ženklo įkūrėjas sugalvojo gaminti kukurūzų dribsnius, „The Quaker Oats Company“ atrado būdą, kaip spraginti ryžius, – kiekvienas išradėjas ką nors pridėdavo, kad sausi pusryčiai būtų dar įdomesni ir skanesni.
Beje, ar žinojote, kad garsioji frazė „Čempionų pusryčiai“ pirmą kartą pasirodė trečiajame dešimtmetyje Amerikoje ir reklamavo būtent sausus pusryčius, kurie buvo skirti Minesotos beisbolo komandos „čempionams“?

Cukrus pagerino pardavimus

Po Antrojo pasaulinio karo į sausus pusryčius gamintojai pradėjo dėti cukrų. Tai jau nebebuvo sveiki pusryčiai, dabar jie – skanūs ir itin mėgstami vaikų. Prie jų populiarumo tarp vaikų prisidėjo ir kelios reklamos strategijos. Sausų pusryčių dėžutėse vaikai galėjo rasti kolekcinių figūrėlių, lipdukų ar mažų galvosūkių.
Šie pusryčiai pakeitė ir savo formą – šeštajame–septintajame dešimtmečiuose jų dėžutėse pradėjo rastis raidelių ar skaičiukų formų dribsniai, standartines apvalias plokšteles ar rutuliukus pakeitė maži meškiukai, dinozaurai, fėjos ar kiti vaikų mėgstami personažai.

Grįžta prie šaknų?

Pastarąjį dešimtmetį galima stebėti naują tendenciją – sausi pusryčiai ir vėl ieško būdų tapti sveikais ir aplinkai draugiškais. Daugėja įmonių, gaminančių dribsnius be pridėtinio cukraus, įsigyjančių žaliavas iš ekologiškų ūkių, pakuojančių savo produktus perdirbamose pakuotėse.
Taip pat dabar į sausus pusryčius yra dedama ir įvairių vitaminų, taip norint padidinti jų vertę.
Šiandien sausų pusryčių pasirinkimas parduotuvėse yra kaip niekad didelis – nuo miniatiūrinių futbolo kamuolių dėžutės iki skrudintų dribsnių su prabangiais riešutais ir džiovintais vaisiais. Neabejotina ir tai, kad sausi pusryčiai – lengviausias ir paprasčiausiai paruošiamas maistas. Užtenka dribsnius suberti į dubenėlį ir užpilti pienu, sultimis ar jogurtu. Todėl jei nekantraujate išragauti visus naujausius sausų pusryčių skonius ir sutaupyti, griebkite juos, kai parduotuvėse taikomos akcijos! Prieš apsipirkdami patikrinkite, kokias nuolaidas taiko „Maxima“ akcijų leidinys ar ieškokite akcijų portale raskAkcija.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto