LKL sezono pradžia mažeikiškiams vėl atvėrė žaizdą

Prasidėjęs Lietuvos krepšinio lygos sezonas vėl paaitrino jau bebaigiančią užgyti žaizdą. Tris sezonus rungtyniavusi elitinėje šalies krepšinio lygoje, šiemet, netekusi pagrindinio rėmėjo – AB „Mažeikių nafta“ finansavimo, Mažeikių „Naftos“ komanda metams sustabdė savo dalyvavimą joje. Ir ar tik metams?GŪDŽIOS PROVINCIJOS SINDROMAS
Žinia, kad AB „Mažeikių nafta“ atsisako remti mūsų miesto „Naftos“ krepšinio komandą, papiktino daugelį mažeikiškių.
Sporto mėgėjams ši naujiena buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus: po čempionato uždarymo, per sezono užbaigtuves ekipai buvo linkima toliau sėkmingai rungtyniauti, kurti ateities planai, apie finansavimo nutraukimą nebuvo nė kalbos. Daugelį nustebino tai, kad apie sprendimą buvo pranešta prieš pat sezono pradžią, kai rasti naujų rėmėjų praktiškai buvo nebeįmanoma. Nemažai mažeikiškių “Santarvei” sakė nesuprantą, kodėl taip atsitiko.
Gamykla kaip dirbo, taip ir dirba, iš padidėjusio traukinių srauto, kai sąstatai su benzino cisternomis vis dažniau sutrikdo automobilių eismą ir sukelia transporto kamščius, iš deklaruojamų pasiektų aukštų rezultatų, kurie džiugina visus mažeikiškius, galima spręsti, kad bendrovė bankrutuoti nežada, o krepšininkus paremti atsisakė.
Kol Mažeikiuose vykdavo LKL rungtynės, vienas iš mažeikiškių laisvalaikio užsiėmimų buvo jų lankymas, galimybė pamatyti krepšinio žvaigždes, tarp jų šį sezoną – ir Sabą, ir tai leido nepajausti gūdžios provincijos sindromo. Dabar to neliko. Bet gi pinigai uždirbami Mažeikiuose, oras teršiamas taip pat mūsų apylinkėse, komandoje žaidžia naftininkų vaikai, jaunieji krepšininkai turėjo į ką lygiuotis, ir staiga visa tai nusprendžiama užbraukti?
Jei bendrovės vadovai manė, kad nepakankamai efektyvi buvo reklama, gal buvo galima susėsti prie bendro stalo su rajono valdžia, sporto klubo „Mažeikių nafta“ vadovais ir šias problemas išspręsti civilizuotai, ne tokiomis drastiškomis priemonėmis, paliekant mažeikiškius be krepšinio komandos.
Jei netenkino klubo ar komandos organizavimo, valdymo reikalai, tai reikėjo spręsti vadovų klausimą. Kuo čia dėti žaidėjai ir miesto sirgaliai? O galbūt tai susiję su AB „Mažeikių nafta“ dalies valdymo funkcijų perkėlimu į sostinę ir dėl to atėjusiais naujais vadovais, kuriems nė motais Mažeikių problemos, kai kartkartėmis padvelkia mieste ir apylinkėse naftos perdirbimo „junginiais“, nuo kurių galvą skauda ir net pykina. Mažeikiai – tai cechas, kur dirba žmonės, kalamas kapitalas, o kai dirbi, negalima pramogauti ir juo labiau „sirgti“.
„Paprasta – savi marškiniai, o perfrazavus, savas miestas arčiau kūno. Apie elementarią duoklę dirbantiesiems ir miesto gyventojams nėra nė minties“, – svarstė „Santarvės“ pašnekovai.

TIKĖTASI PERSPEKTYVIOS EKIPOS
Pasak buvusio ekipos vadovo Petro Zakalskio, apie bendrovės valdybos sprendimą neberemti komandos sporto klubas buvo informuotas liepos 23 dieną, o nuo rugpjūčio pirmosios į pirmąją treniruotę turėjo rinktis krepšininkai. Nuo tos pačios dienos įsigaliojo ir jų kontraktai, kurie buvo pasirašyti ne vieneriems metams. Teko skubiai padėti žaidėjams susirasti klubus, kad galėtų tęsti savo sportinę karjerą.
O šio sezono planai buvo ambicingi: tikėtasi suburti jauną, ambicingą ekipą, kuri būtų perspektyvi kelerius metus. Dar dvejus metus Mažeikiams būtų atstovavęs Martynas Slivskis, Valentinas Jurkšaitis, tikėtasi, kad jau šį sezoną vienu iš lyderių taps Mantas Simonavičius. Buvo sutarta, jog mūsų miesto ekipai atstovaus jauni ir perspektyvūs Joniškio „Žiemgalos“ klubo žaidėjai Aurimas Statkus ir Darius Varanavičius bei mokslus Jungtinėse Amerikos Valstijose baigęs mažeikiškis Mindaugas Statkus.
Bendrovės valdybos sprendimas visus šiuos planus nubraukė. Savo nuomonės valdyba nepakeitė ir po pokalbio su Seimo nariu Jonu Jurkumi. Pasak P. Zakalskio, dabar belieka rūpintis, kad būtų paremtos mažeikiškių vaikų krepšinio ir futbolo sekcijos: bendrovei „Mažeikių nafta“ pateiktas projektas, kuriame prašoma 50-čia tūkstančių litų paremti šių sekcijų gyvavimą bei aprangos įsigijimą.
Sporto komplekse per dieną dviejose krepšinio grupėse treniravosi daugiau kaip 150 jaunųjų mažeikiškių.

REMTI KLUBŲ NENUMATYTA
Lietuvos krepšinio lygos posėdyje „Mažeikių naftą“ valdančios kompanijos „Jukos“ atstovas Lietuvoje Tomas Gižas paaiškino, kad AB „Mažeikių nafta“ savo strateginiuose planuose nėra numačiusi remti vieno kurio klubo, todėl ir nebepratęsė sutarties su sporto klubu „Mažeikių nafta“. Įmonė ketina vienu milijonu litų paremti Lietuvos krepšinio lygą.
Po Mažeikius jau sklando gandai, kad bendrovė rems kitą šalies krepšinio klubą.
Tokius gandus griežtai paneigė bendrovės komunikacijos skyriaus viršininkas Giedrius Karsokas. „Apie tai negali būti nė kalbos“, – „Santarvę“ patikino „Mažeikių naftos“ atstovas.
Bendrovė neatsisako dalyvauti rajono rengiamose programose, tačiau dalį išlaidų turi prisiimti ir kita pusė. Vienas iš tokių projektų, kuriame dalyvaus ir Sporto mokykla, bus vaikų krepšinio rėmimas.

MAŽEIKIŲ SAVIVALDYBĖ – PATI SKURDŽIAUSIA?
Tarp beveik kiekvienos LKL komandos rėmėjų pirmiausia įrašyta miesto ar rajono Savivaldybė bei vietos įmonės. Alytaus „Alitos“ vienu iš pagrindinių rėmėjų įvardinta šampano gamykla „Alita“, miesto savivaldybė bei statybos įmonė „Skirnuva“, Kėdainių „Nevėžio“ pagrindinis rėmėjas yra rajono savivaldybė ir „Daumantų majonezas“, Panevėžio „Panevėžio“ – AB „Panevėžio keliai“ ir miesto savivaldybė, Klaipėdos „Neptūno“ – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir miesto savivaldybė.
Prie Mažeikių „Naftos“ rėmėjų Savivaldybės pavadinimo nebuvo.
Pasak P. Zakalskio, iš biudžeto mūsų komandai buvo skirta tik penki tūkstančiai litų, kurie tikrai negalėjo padėti jai išlikti. Vadovas apgailestavo kad rajono valdžia nerado reikalo kreiptis į bendrovę raštu arba kitais būdais nebandė spręsti komandos rėmimo klausimo.
Rajono Savivaldybės kultūros skyriaus vyr. specialistas sporto klausimais Petras Norvilas teigė, kad didesne suma paremti rajono krepšinio komandą neleidžia skurdus rajono biudžetas, kuriame sportui metams iš viso numatyta tik 80 tūkst. litų.
„Santarvei“ pasiteiravus, ar nebandyta derėtis su naftininkais, šiems paskelbus apie atsisakymą remti „Naftą“, specialistas paminėjo tik pokalbį su G. Karsoku.

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*