Mažeikių rajonas: pokyčiai matomi kasdien

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Geresnės eismo sąlygos, tvarkingesnės ir patrauklesnės rajono miestų, miestelių ir kaimų viešosios erdvės, švaresnė ir sveikesnė aplinka – šias ir kitas permainas pastebi rajono gyventojai ir atvykstantieji.
Padaryta tai, kas planuota, pavyko įgyvendinti ne vieną svarbų projektą, nors tam ir trukdė pandemija.
Šiemet laukia nemažai svarbių darbų, investicijų ir pokyčių.

Patvirtintas svarbus dokumentas

V. Macevičius: „Pavyko įgyvendinti ne vieną rajonui svarbų projektą.“

Kalbėdamas apie praėjusius metus Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) meras Vidmantas Macevičius pažymi: tai buvo įtempti, tačiau įdomūs ir sėkmingi metai. 
„Dėl pandeminės situacijos išmokome prisitaikyti prie tokių gyvenimo sąlygų, kurias kuria aplinka. Džiaugiamės, kad pavyko sėkmingai tęsti darbus ir įgyvendinti ne vieną rajonui svarbų projektą“, – pastebi meras.
Svarbiausiu praėjusių metų darbu įvardijamas Mažeikių rajono savivaldybės 2021–2030 metų strateginio plėtros plano patvirtinimas. „Tai yra pagrindinis dokumentas, kuriame apibrėžtos naujos Mažeikių rajono plėtros kryptys, į kurias mes orientuosimės artimiausią dešimtmetį“, – komentuoja V. Macevičius.

Kuriamas pramonės parkas

Ne vienus metus buvo gvildenta mintis apie pramonės parko steigimą Mažeikiuose, o praėjusiais metais atlikti itin reikšmingi žingsniai šios idėjos realizavimo link. Mero teigimu, suformuotos konkrečios pramonės parko teritorijos yra vienas pagrindinių veiksmų, leidžiančių kryptingai judėti tolyn.
„Pavyko įsigyti pagrindinius žemės sklypus, mus palaiko Ekonomikos ir inovacijų ministerija, tikimės, kad galėsime pasinaudoti Teisingos pertvarkos fondo lėšomis. Atsakingai judame sėkmingo šio parko įsteigimo link“, – sako V. Macevičius. 

Dėmesys sveikesnei ir švaresnei aplinkai

Siekiant sumažinti taršą ir apsaugoti gamtą, nuolat skiriamas ypatingas dėmesys atliekų tvarkymui rajone – sklandžiai tebevykdomas tarptautinis projektas „Žiedinis atliekų tvarkymas“. Mieste jau įrengta 40 pusiau požeminių konteinerių aikštelių, numatoma įrengti dar 8.
Įsirengiantiesiems naujus, saugesnius, aplinką tausojančius individualius buitinių nuotekų valymo įrenginius Savivaldybė suteikia dalinę kompensaciją. Praėjusiais metais ji skirta 31 šeimai.
Prie švaresnės aplinkos kūrimo prisideda ir galimybė rajone miesto ir priemiesčio maršrutais viešuoju transportu keliauti nemokamai.

Švietimo naujovės

Pasak V. Macevičiaus, vienas įsimintiniausių praėjusių metų išmėginimų – kai vienu metu trūko 16 švietimo įstaigų vadovų.
„Ši problema buvo dalinai išspręsta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai supaprastinus atrankos sąlygas. Priimta 13 naujų vadovų. Šiuo metu ruošiamės Tūkstantmečio mokyklos ir tinklo reformos pradžiai“, – papildo meras.
Praėjusiais metais veiklą pradėjo nauja neformaliojo ugdymo įstaiga – Mažeikių daugiafunkcis vaikų ir jaunimo centras, kuriame vaikai ir jaunimas nuo 14 m. iki 29 m. gali susiburti, dalyvauti įvairiose veiklose, bendrauti, atskleisti savo kūrybiškumą.

Rekonstruotos miesto gatvės, takai

S. Šiurys pažymi, kad po gatvių ir takų rekonstrukcijų pagerėjo eismo sąlygos vairuotojams bei pėstiesiems.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Šiurio teigimu, baigus ilgalaikius pagrindinių gatvių rekonstrukcijos projektus pagerėjo eismo sąlygos bei transporto pralaidumas mieste. 
„Skuodo g. tapo 4 eismo juostų gatve su įrengtu apšvietimu bei lietaus ir paviršinių nuotekų tinklais. Nutiesti pėsčiųjų-dviračių takai, šešių gatvių sankryžos pertvarkytos į žiedines. Rekonstruota Pavenčių gatvė“, – detaliau apie atliktus darbus kalba Savivaldybės administracijos direktorius.
Sedos g. atnaujintas ir apšviestas palei kapines einantis pėsčiųjų takas. Ventos pakrante nutiestas ir prijungtas prie Rasos 2-osios g. sodininkų bendrijoje „Rasa“ pėsčiųjų-dviračių takas. Tai leidžia gyventojams pėsčiomis ar dviračiais šioje miesto dalyje judėti laisviau ir saugiau.   
Praėjusiais metais tvarkyti daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai, automobilių stovėjimo aikštelės. Kone už 0,5 mln. Eur darbų atlikta 26 objektuose. Gyventojų prisidėjimas – per 36 tūkst. Eur, likusioji dalis – savivaldybės biudžeto lėšos.

Juodpelkio parkas – dar patrauklesnis

Patrauklesne poilsio zona miesto gyventojams ir svečiams tapo Juodpelkio parkas, kuriame išasfaltuotas 1,8 m pločio vidinis takas ir takas nuo Sedos g. ir Pavenčių g. žiedo, jie apšviesti naujais LED šviestuvais. Tvenkinyje įrengtas plaukiojantis 28 m ploto fontanas „Žvaigždė“, kurio srovės aukštis siekia 11 m. Įrengta šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė, kurioje įvairūs įrenginiai sustatyti kaip trasa, kad mažeikiškiams būtų patogu dresuoti savo augintinius.
Įgyvendinus bendrą Lietuvos ir Latvijos projektą „Mažeikiai ir Saldus. Aktyvi ir įsitraukusi bendruomenė“, pastatytas naujas, patvarus betoninis BMX dviračių ir riedlenčių parkas.

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Permainos seniūnijose

Tvarkingesnės yra rajono miestų, miestelių ir kaimų viešosios erdvės, rekreacinės zonos, įvykdytos gatvių rekonstrukcijos, įrengti nauji šviestuvai. 
„Pernai rajono seniūnijose buvo sprendžiamos vyraujančios problemos ir gerinama bendruomenių gyvenimo kokybė. Visose seniūnijose buvo atliekamas mažosios infrastruktūros atnaujinimas, tvarkoma aplinka, rekonstruojamos gatvės“, – pažymi S. Šiurys.
Tirkšlių seniūnijoje įgyvendintas avarinio tilto keitimas į pralaidą per Stulpo upelį, praplatinti praėjimai, įvykdyta J. Janonio g. rekonstrukcija ir kelio Balėnai–Pievėnai asfaltavimas, pakloti vandentiekio bei kanalizacijos tinklai nuo Krucių k. iki Tirkšlių mstl.
Laižuvos seniūnijoje atnaujinta Laižuvos mstl. krepšinio aikštelės danga, parengtas Auksūdžio k. Stumbrų g. techninis darbo projektas, įsigytas arkinis angaras technikai laikyti.
Reivyčių seniūnijoje perdažyta Tulnikių k. pavėsinė, iškirsti krūmai Kušlėnų, Kirkų, Birutės, A. Dargio g. Sutvarkyta Sodo g., Liepų g. paklotas asfalto išlyginamasis sluoksnis.
Viekšnių seniūnijos Palnosų k. įrengti 109 nauji šviestuvai, pradėti įgyvendinti Užventės k. Ventos ir Vyšnių g. apšvietimo bei Žibikų k. Žibilėlio g. sutvarkymo projektai.
Sedos seniūnijoje atnaujinta vandentiekio trasa Varduvos g., sutvarkytas gatvės apšvietimas. Ties Renavo dvaru įrengtas keleivių paviljonas, o Gadono g. – priešgaisrinė aikštelė.
Šerkšnėnų seniūnijoje išasfaltuota Aušros g., įrengti atitvarai per Žemalupio upelį. Sutvarkyti grioviai ir pralaidos Dionizo Poškos g., Senkelio g. Žemalės seniūnaitijoje. Išvalyta I maudymosi vieta prie Plinkšių ežero. Atnaujinta mažoji infrastruktūra – suoliukai, šiukšliadėžės, pavėsinės ir kt.
Židikų seniūnija vykdė Perkūno g. kapitalinį remontą, Židikuose ir Ukrinuose prie tvenkinių pradėtos įrengti priešgaisrinio privažiavimo aikštelės.
Palnosuose suremontuotos bendruomenės patalpos, kuriose įsikūrė ir biblioteka.

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nauji užmojai ir tęsiami darbai

Savivaldybės mero teigimu, šiais metais laukia nemažai svarbių darbų, investicijų ir pokyčių.
„Toliau tęsime darbus gerinant ne tik automobilių, bet ir pėsčiųjų bei dviratininkų susisiekimą, asfaltuosime daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus, tvarkysime šaligatvius, spręsime didėjančio šiukšlių kiekio problemą ir kitus gyventojams svarbius klausimus“, – sako V. Macevičius. Meras papildo kad yra ruošiami projektiniai pasiūlymai Mažeikių vakarinio aplinkkelio įrengimui, naujų pėsčiųjų-dviratininkų takų tiesimui. Tikimasi jau šiemet išspręsti sporto komplekso projektavimo, finansavimo ir statybos klausimus.
Mažeikių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, planuojama asmens sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų tinklo pertvarka.
„Darbų tikrai yra daug ir jie nesibaigiantys, tačiau svarbiausia turėti idėjų, susidėlioti prioritetus ir turimomis lėšomis pasiekti maksimalius rezultatus“, – priduria Savivaldybės administracijos direktorius.
Regina GIRDENIENĖ

Sut. MS-41

12 Atsakymų į “Mažeikių rajonas: pokyčiai matomi kasdien”

 1. Melagiu priešas parašė:

  Negalvojau , kad Santarvė taps apsimelavusio kelmo kuris nepakelia subines nuo kedes ,bendrininkė. Mažeikiai gal ir keičia kelmo asmenine finansinę būklę , bet tikrai ne Mažeikius.

 2. Nunu parašė:

  Turiu įrodymų kam kiek ir kodėl ne įkrito pinigėlių į kišenę ties moki vezi kelio statyba ten ne avių bandai kaip jie visus laiko žiniom;) 1% valdo žmonių valdo pasaulį 4% žmonių pataikauja tam 1% ir daro ką pasakyti 5 % pasaulio žmonių tai supranta ir bando likusiai 90% avių bandai kaska paaiškinti bet:) na ką sėkmės ;)

  1. To 888 parašė:

   Kaip valdzioj, taip ir tarp skaitytoju yra mandru-durnu. Pabandyk ir suorganizuok kelio remonta, kai daugiabutyje gyvena 500 zmoniu. Zmones mielai susimestu, turi pinigu, bet turi buti valdzios pagalba organizuojant ar bent butu nustatyta aiski ir paprasta tvarka.

 3. Sakantis tiesa parašė:

  Už e pinigus visi galime tą patį padaryti, aiškus daugiau nes turiu netgi info kam kiek nubirejo už ši projektą:) na bet niekam niekas neįdomu:) žmonės jus visi bukinami iš kaupimo fondų atliekami elotus darbai tokie kuriu jūs nematote o tos lėšos mažėja;) sėkmės visom avinų rast teisybė:))

 4. 8722 parašė:

  Aš matau, kaip keičiasi daugiabučių kiemų būklė. Kasmet baisiau ir baisiau. Mašinos nebetelpa kiemuose, šaligatviais nepraeisi, nes ant jų šeimininkai stato savo „žirgus“, Ventos 77 kieme kas antras automobilis ant žalios vejos. Kas iš tos vejos liks? Anksčiau retkarčiais pravažiuodavo savivaldybės automobilis ir nubausdavo pažeidėjus, dabar nebeatvažiuoja. Nusprendė spjauti į tą reikalą.

  1. ... parašė:

   Tai kur besistatyt žmonėm mašinas reik,kad vietos nulis? Todėl ir statos bele kur.

 5. Anonimas parašė:

  Mažeikių politikams bei valstybės tarnautojams juoda dėmė. Ją išryškino STT pareigūnai .Dėkojame jiems už tarnybą. Kiek dar išskirtinių sąlygų yra sudarę Mažeikių politikai ir valstybės tarnautojai korumpuotiems verslinykams? Čia klausimas ne bebrams ir ne socialdemokratų partijos rėmėjams, elektoratui .Nes Mažeikiuose savi balsuoja už savus apgailėtinus, finansinius interesus. ,,Finansuojamo projekto „Švietimo paslaugų kokybės gerinimas Mažeikių rajono savivaldybėje“, kurio vertė 405 904,19 Eur (335 458 Eur be PVM), vertės be PVM, t. y. ne mažiau nei 33 000 Eur kyšis. Tikrai? Tokie pinigai už konsultacijas? Kiek dar projektų???Mažeikių aktyvūs, neabejingi ir korupcijai atsparesni žmonės, junkimės. Kiek dar bus tokių bajerių? Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/stambiu-kysiu-emimo-byloje-kaltinama-mazeikiu-valdininke-grazinama-i-darba-56-1640142?
  Santarvė, pasidomėkite ar Kryžiaus vadovaujama administracija prieš daugelį metu nepirko iš Mažeikių Orlean priešgaisrinės tarnybos beviltišką, nurašytą ir labai neekonomišką savaeigį ,vikšrinį putų pakėlėją miškų, durpynų gesinimui. Jei tai tikras faktas kiek kartų jis išvažiavo gaisrų gesinti, kiek kainuoja jo dabartinė eksploatacija ir koks dabar jo likimas? Kiek dar tokių neekonomiškų, su logika prasilenkiančių pirkinių Mažeikių valdžios žinioje?

  1. Nunu parašė:

   Mažeikių savivaldybės administruojama įmonė tavo pastogę persikėlė į draugystės 22 paziurekit kokį kiemo kėlė issipyle:D iki tol negalėjo pravažiuoti ir lėšų nebuvo bet atėjo savivaldybės įmonė ačiū dievui:D

 6. Piatras parašė:

  Kurmiai, kada pagaliau pradesit tvarkyti kiemus. Jau 30 m kaip nepriklausomi, bet i kiema visa ta laika neimanoma ivaziuoti, duobe ant duobes. Tai dar 10 m reiks laukti? Gyvenu Sodu 18.

  1. 888 parašė:

   Tai ir meskitės tiems savo kiemams iš bendro fondo ar pan. Kodėl kiti už jūsų kiemus turi mokėti? Atvažiuok tad ir mano kiemą sutvarkyti. Amžini veltėdžiai, visko nori, bet nieko už tai neduoda.

   1. Anonimas parašė:

    Ventos 83 gyventojai jau du metus kaip padidino įmoką į tą fondą net trigubai. Buvo pažadėta sutvarkyti įvažiavimą į kiemą, nes automobilių savininkai jį užstato. Kadangi kiemas pravažiuojamas, tai visi važiuoja per šaligatvį iš kurio beliko tik plytgaliai. Savivaldybė pinigus paima, o darbų neatlieka.

 7. Vytautas Radziunas parašė:

  Nieko nelaukiant,pradekime valyti gatviu krastus nuo susikaupusio smelio ir zvyro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto