Mažeikių teismas – tik Telšių padalinys

Mažeikių rajono apylinkės teismas nuo sausio mėnesio vadinsis Teismo rūmais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono apylinkės teismas pagal darbo krūvį patenka į šalies teismų dešimtuką. Renovuotos, šiuolaikiškos patalpos, penkios posėdžių salės, atitinkančios reikalavimus, – vienos geriausių šalyje. Tačiau visai tai neišsaugojo apylinkės teismo statuso.
Mažeikių teismas nuo sausio vadinsis teismo rūmais ir taps Telšių apylinkės teismo padaliniu.
Praėjusiais metais Seimas nutarė gruodžio 15-ąją paskelbti atmintina – Lietuvos teismų – diena.
Penktadienį pirmą kartą ji paminėta ir Mažeikių rajono apylinkės teisme.
Teisėjas Kęstutis Stulginskas, laikinai einantis šio teismo pirmininko pareigas, pristatė Mažeikių teismo darbą, kolektyvui padėkojo už pastangas ir rezultatus, prisidedant prie teismų sistemos tobulinimo.
„Teismų dienos paminėjimas tokiu formatu yra pirmas ir paskutinis“, – K. Stulginskas, kalbėdamas apie aktualijas, neaplenkė ir teismų reformos.

Mažeikiai – tik padalinys

Po Lietuvoje įvykdytos teismų sistemos reformos Mažeikių rajono apylinkės teismas vadinsis Teismo rūmais ir priklausys Telšių rajono apylinkės teismui.
Oficialiai skelbiama, kad nuo 2018 m. sausio 1 d., vietoje 62 dabar funkcionuojančių teismų, šalyje veiks 22 teismai. Nuo kitų metų pradžios šiuo metu esantys 49 apylinkių teismai bus sujungti į 12 tokių teismų su 4–5 padaliniais (vadinamaisiais teismo rūmais).
Po reformos liks Vilniaus miesto ir rajono apylinkių teismai bei Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Plungės, Tauragės, Telšių ir Utenos apylinkių teismai. Vietoj 5 apygardų administracinių teismų veiks 2 apygardų administraciniai teismai: Vilniaus apygardos administracinis teismas ir Regionų apygardos administracinis teismas, turėsiantis Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio rūmus.
Be šių teismų, toliau savo veiklą vykdys Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos apeliacinis teismas, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, 5 apygardų teismai.

Atleidžiamas tik vienas darbuotojas

Mažeikių rajono apylinkės teisme yra 36,5 darbo vietos. Jame dirba 8 teisėjai, 19 valstybės tarnautojų, 9,5 etato dirbama pagal darbo sutartis.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Mažeikių teismas – tik Telšių padalinys”

 1. pas mus negerai parašė:

  Partiniai jaučiasi užtikrintai, nes turi savo draugelių-interesų šaiką, o tai nedraudžiama, nes tai vadinama elektoratu.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Mažeikių senelių prieglauda prakniso viską,vien fantazijomis gyvena,galėtu ir ją į Telšius iškelti,maža čia jų nauda.

 3. jo parašė:

  Reiktų ir savivaldybę, seniuniją iškelti į Telšius. Taip pat seimo narį rinkti ne Mažeikiams kad atstovautų, o Telšiams

 4. Taspac parašė:

  Didesnio absurdo nereikia. Kur politinė valia sutvarkyti šią situaciją?
  Ar mūsiškiai politikai tokie ir liks neigalūs?
  Įdomu, ką sakytų Klaipėdos gyventojai, jei jų administracinis centras persikeltų pvz. į Skuodą?

 5. Tek parašė:

  Mažeikių, aštunto Lietuvos regiono naikinimas tęsiasi. Plungė – mažas miestas, Telšiai – taip pat. Plungėje ir Telšiuose gyventojų kartu sudėjus beveik tiek pat, kiek ir Mažeikiuose. Apie kokią regionų politiką galime kalbėti, jei stipriausias apskrities miestas yra negailestingai naikinamas valstybiniu lygmeniu,

 6. Taigi parašė:

  Greitai visi Mazeikiai bus Telsiams priklausanti gyvenviete. Gaila kad savo laiku Vagnorius ir Paksas gime Telsiuose, o ne Mazeikiuose.

 7. ??? parašė:

  Vai, vai, vai ir kas beliks Mažeikiuose, va če tai mūsų išrinktųjų požiūris kaip rūpinasi miesto klestėjimu, o gal iškelti ir MĖRIJĄ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto