Moksleiviai domisi saugaus eismo klasės veikla ir pareigūno profesija

Nuotrauka iš policijos archyvo

Vis dažniau Mažeikių rajono policijos komisariatas sulaukia svečiuose moksleivių iš miesto ir rajono mokyklų. Vaikams patinka komisariato saugaus eismo klasė, kur jie mokosi praktinių įgūdžių, tad nuo rugsėjo mėnesio komisariate lankėsi gausus būrys vaikų.
Komisariate svečiavosi priešmokyklinio ugdymo grupių mokiniai ir lopšelių-darželių vyresniųjų grupių auklėtiniai, atvykę iš lopšelių-darželių – „Žilvičio“, „Pasakos“, „Eglutės“, „Gintarėlio“, „Buratino“, darželio-mokyklos „Kregždutė“, pradinių mokyklų – „Žiburėlio“, „Vyturio“, pagrindinių mokyklų – Pavasario, Užlieknės, Senamiesčio, „Ventos“ progimnazijos, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai.
Saugaus elgesio įgūdžių gatvėje ir kelyje vaikai mokosi patys: eismo klasėje gali pabūti vairuotojais, pėsčiaisiais, parodyti, kaip reikia saugiai pereiti gatvę, kaip taisyklingai segėti atšvaitą – taip per praktines užduotis įgyja daugiau patirties. Tai naudingos ir reikalingos žinios. Vaikai dovanų gavo atšvaitų, knygučių „Būk saugus gatvėje ir kelyje“, šviesą atspindinčių liemenių. Visi pritarė, kad gatvėje ir kelyje būti matomam ir elgtis atsakingai labai svarbu, juk tai padeda apsisaugoti nuo nelaimių.
Bendruomenės pareigūnė lankėsi BĮ Socialinių paslaugų tarnybos Vaiko dienos centre ir Bendruomeniniame pagalbos vaikams centre, Senamiesčio pagrindinėje mokykloje, kartu su vaikų bičiuliu Amsiumi dalyvavo saugaus eismo tematika vykusiuose renginiuose Jievaro pagrindinėje mokykloje, lopšelyje-darželyje „Bitutė“, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinėje mokykloje, lopšelio-darželio „Delfinas“ renginyje „Diena be automobilio“, Sedos miesto lopšelyje-darželyje „Augu sveikas ir saugus “.

Nuotrauka iš policijos archyvo

Saugaus elgesio įgūdžių vaikai buvo mokomi pasitelkiant į pagalbą ir Veiklos skyriaus tyrėjus A. Antanavičių ir S. Žymantą su tarnybiniais šunimis Toru ir Grantu, tad aplankytos ir rajono mokyklos. Svečiavomės Žemalės pradinėje, aplankėme Viekšnių gimnazijos moksleivius, bendravome su lopšelio-darželio „Buratinas“ vaikais.
Besilankantys vyresniųjų klasių mokiniai nori susipažinti su policijos pareigūno profesija ir darbo specifika, tad bendruomenės pareigūnė atvykstančius moksleivius supažindina su mokymosi galimybėmis Lietuvos policijos mokykloje, studijomis Vilniaus Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Komisariate lankėsi Viekšnių, Račkausko gimnazijų vyresnieji mokiniai ir jaunimo grupė iš Darbo biržos nuo 16 iki 28 metų. Jaunimas ne tik apžiūri policijos komisariatą, laikino sulaikymo kameras, kiemo teritoriją, tarnybinius automobilius, policijos ekipuotę, bet pamato ir miesto kamerų rodomus vaizdo įrašus, susipažįsta su komisariato struktūra, darbo specifika, nusikalstamumo statistika, baudžiamąja ir administracine atsakomybe, nepilnamečių asmenų dažniausiai padaromais teisės pažeidimais, jų pobūdžiu, diskutuoja žalingų įpročių tema, sužino apie prekybos žmonėmis grėsmes ir formas, išgirsta patarimų kaip išvengti sukčiavimo ir vagysčių atvejų.
Audronė JURDONAITĖ-OSTRAUSKIENĖ,
Telšių apskr. VPK Mažeikių r. PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė)

Nuotrauka iš policijos archyvo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto