Nuo liepos mažės elektros kainos privatiems vartotojams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo liepos 1 d. įsigalios nauji tarifai privatiems elektros vartotojams. Privatūs bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientai nuo šiol už elektrą mokės vidutiniškai 5,4 proc. mažiau nei pirmą pusmetį. Pastarąjį kartą mažesnės elektros kainos buvo 2009 m.

Patvirtino komisija

Pirmadienį Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino naujas elektros energijos kainas privatiems elektros ir dujų skirstymo bendrovės ESO klientams. Naujos kainos įsigalios nuo liepos 1 d. „Standartinio“ vienos laiko zonos tarifo kaina bus 12 centų už kWh – tai 5,5 proc. mažiau nei pirmąjį 2016-ųjų pusmetį. Šiuo metu sunaudota elektros kilovatvalandė kainuoja 12,7 cento – šį planą yra pasirinkę daugiau nei du trečdaliai privačių ESO klientų.
„Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę žmonės nuo liepos mokės 13 centų (dienos metu darbo dienomis) ir 9,6 cento už kWh (nakties metu ir savaitgaliais) – atitinkamai 6,5 proc. ir 3 proc. mažiau nei pirmą pusmetį. „Elektrinių viryklių“ vienos laiko zonos tarifo plano kaina bus 11,9 cento už kWh – 5,6 proc. mažesnė nei metų pradžioje.

Įtaka – elektros jungčių su Lenkija ir Švedija

Pasak energetikos ministro Roko Masiulio, per metus elektra atpigo vidutiniškai 7 proc., o skaičiuojant nuo 2013 metų – daugiau nei 17 proc.
„Šiemet didžiausią įtaką rinkai darė pradėjusios veikti elektros jungtys su Lenkija ir Švedija „LitPol Link“ ir „NordBalt“. Dėl šių jungčių sumažėjo didmeninė elektros kaina rinkoje, dėl to mažėja elektros kainos gyventojams ir verslui“, – sako R. Masiulis.
Pasak ministro, panašiai kaip ir dujų sektoriuje, dėl didesnės galimybės rinktis elektros vartotojai tik laimi. Taip pat prie šio mažėjimo prisidėjo ir Energetikos ministerijos sprendimas atsisakyti elektros gamybos kvotų brangiai ją gaminančioms termofikacinėms elektrinėms buvo teisingas.

One Reply to “Nuo liepos mažės elektros kainos privatiems vartotojams”

  1. vaje parašė:

    Kur dabar desim pinigus, juk TIEK DAUG ju atliks! Gal 1 braske nusipirksiu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto