Pagerbti geriausi metų sportininkai

Į pagerbimo ceremoniją atvykę sportininkai ir jų treneriai geros nuotaikos nestokojo. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Ledo arenoje pagerbti rajono geriausi metų sportininkai bei jų treneriai. Po ilgesnės pertraukos aštuoni sportininkai paskatinti piniginėmis premijomis.

Laukia nauji iššūkiai

„Piniginė premija – tai priemonė, kuri leis išvykti kitais metais į kelis turnyrus. Galiu drąsiai garantuoti, kad visa ji bus skirta tik sportui“, – „Santarvei“ sakė didžiausios – dviejų tūkstančių litų – premijos sertifikatą gavęs smiginio meistras Arūnas Čiplys.
Apibendrindamas metus, tituluotas sportininkas pažymėjo, kad, vertinant rezultatus, jie buvo puikūs – laimėti net trys pasaulio reitingo turnyrai, iškovotas sidabro medalis Europos smiginio taurės pirmenybėse.
Kalbėdamas apie kitus metus, sportininkas pažymėjo, kad jie bus ne lengvesni – Lietuvoje yra dar vienas labai stiprus konkurentas, Darius Labanauskas, kuriam mažeikiškis nusileido išvakarėse vykusiame atvirąjame Lietuvos smiginio čempionate. Tad pastarasis sportininkas iškėlė rezultatų kartelę dar aukščiau ir mažeikiškiui sportininkui yra ko siekti.

Paskatinti premijomis

Apie pinigines premijas liudijančius sertifikatus sportininkams, o kurie nedalyvavo – jų treneriams ar mamoms, įteikė Savivaldybės vicemerė Sigita Bernotienė ir Tarybos narė, sporto tarybos pirmininko pavaduotoja Laima Nagienė.
Po pusantro tūkstančio litų pasieks galiūnų Antano Abručio ir Vytauto Lalo sąskaitas, po tūkstantį litų premijuoti pirmąją poziciją šalies stalo teniso reitinge užimantis Arnoldas Domeika, pasaulio šotokan karatė čempionė Gabrielė Marozaitė, šalies automobilių rali-kroso trečios vietos laimėtojas Modestas Juodpusis, plaukikas, penkiasdešimties metrų jaunių plaukimo rekordininkas Tomas Pačeržinskas, šiuo metu besiruošiantis Anykščiuose vyksiančiam šalies plaukimo čempionatui, bei šalies krepšinio jaunučių rinktinės narys Edvinas Rupkus, šiais metais atstovavęs Lietuvai Europos čempionate.
„Džiugu, kad įvertintas mūsų, sportininkų, triūsas. Man asmeniškai šie metai buvo nei geri, nei blogi. Pastarosiose varžybose Maskvoje, kur dalyvavau pasaulio masreslingo (vienas kito traukimas) finale, jau pirmojoje dvikovoje rungiausi su nė vienos kovos pasaulyje dar nepralaimėjusiu rusu ir patyriau traumą – trūko dvigalvis raumuo.
Dabar gydausi, po Naujųjų vėl pradėsiu po truputį sportuoti, kitų metų tikslai – rimtai mąstau pradėti rungtyniauti masreslingo etapuose, varžytis galiūnų varžybose“, – Santarvei.lt atviravo Antanas Abrutis.
Jau keliolika metų į geriausių rajono sportininkų dešimtuką patenkantis galiūnas tvirtino, kad rungtyniaus šios sporto šakos varžybose, tačiau pažymėjo, kad didesnį dėmesį skirs ne Lietuvos čempionatui, o pasaulio galiūnų turnyro etapams. Šį sezoną vyko jau aštuoni šių varžybų etapai, suskaičiavus taškus mažeikiškis iškovojo nugalėtojo titulą, antras liko estas, trečias – ukrainietis.

Dešimtukuose – tik dvi merginos

Į šių metų geriausių rajono sportininkų dešimtuką išrinkti trys jėgos sporto šakų atstovai, po du stalo tenisininkus, smiginio bei rali-kroso meistrus ir krepšininkas. Merginų dešimtuke nėra.
Jau kelintus metus į dešimtuką įrašomi pasaulyje žinomi galiūnai Antanas Abrutis ir Vytautas Lalas, šalies štangos spaudimo gulomis čempionas Kęstutis Milkintis, vieni stipriausių šalies stalo tenisininkų Arnoldas Domeika ir Marius Bučys, „Mažeikių“ krepšinio komandos kapitonas ir lyderis Osvaldas Mačernis, šalies automobilių rali-kroso čempionas Arvydas Galinis bei šių pirmenybių prizininkas Vitalijus Plastininas, smiginio meistrai, šalies taurės laimėtojai Arūnas Čiplys ir Jurijus Stekolnikovas.
Jaunimo sportininkų dešimtuke – dvi merginos, kurios atstovauja tradiciškai ne moteriškas sporto šakas – šotokan karatė pasaulio čempionė Gabrielė Marozaitė ir Lietuvos kiokušin karatė antrosios vietos laimėtoja Ernesta Valančiauskytė. Taip pat į dešimtuką išrinkti šalies Sporto mokyklų pirmosios lygos trečios vietos laimėtojai futbolininkai Gintaras Repšas ir Gediminas Strikys, krepšininkas Edvinas Rupkus, rali-kroso atstovas Modestas Juodpusis, plaukikas Tomas Pačeržinskas, Lietuvos rankų lenkimo čempionas Gražvydas Grinius, šotokan karatė tarptautinių turnyrų prizininkas Marijus Verikas bei Lietuvos kiokušin karatė taurės antrosios vietos laimėtojas Rytis Buivydas.
Prizais apdovanoti ir sportininkus rengę treneriai: Lina Beresnevičienė ir Jurijus Stekolnikovas (plaukimas), Vidmantas Bertys ir Aloyzas Rudys (krepšinis), Artūras Gerika, Rolandas Volkovas, Sigitas Gerikas (karatė), Ramūnas Macijauskas ir Vitalijus Plastininas (automobilių sportas), Raimondas Jackevičius (stalo tenisas), Benas Milis (jėgos sportas) bei futbolo specialistas Nerijus Gudaitis.

3 Atsakymai į “Pagerbti geriausi metų sportininkai”

 1. Rima parašė:

  Sveikinu Artura Gerika ir Rolanda Volkova!!!!!Saunuoliai!!!!!Linkejimai is uz Atlanto!!!Rima

 2. Stasys parašė:

  Įdomų, kas nusprendė/“pasvėrė“, kad smiginio atstovas A.Čiplys nusipelnęs didesnio piniginio paskatinimo, nei jėgos sporto atstovas A.Abrutis?
  Manau, kad „referendumą“ šiuo klausimu laimėtų pastarasis!

 3. Vida parašė:

  Sveikiname Marijų !
  Vida, Algis, Jurbarkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto