Prasideda finansinio švietimo savaitė

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Pirmadienį šalyje, kaip ir visoje Europoje, prasideda Europos pinigų savaitė, per kurią siekiama gerinti bei populiarinti finansinį švietimą tarp vaikų ir jaunuolių.

Padės ruoštis savarankiškam gyvenimui

Europos pinigų savaitė – dar viena tinkama proga akcentuoti finansinio raštingumo svarbą. Šią savaitę Lietuvos bankų asociacijos nariai su vaikais ir jaunuoliais dalinsis reikšmingomis žiniomis bei patarimais, kurie pravers ateityje ruošiantis savarankiškam gyvenimui.
„Tyrimai įrodo, kad su finansais susijusios žinios bei įgūdžiai būtini žmogaus gyvenimo gerovei, todėl jų įgauti būtina jau nuo vaikystės. Jauni žmonės, augantys mūsų visuomenėje, su finansais, didesniais ar mažesniais pinigais, susiduria kasdien (gauna kišenpinigių, eina į parduotuvę nupirkti produktų, dovaną draugui ir kt.). Todėl kuo anksčiau jie bus supažindinti su finansinėmis paslaugomis ir įrankiais, tuo lengviau ir sklandžiau mokės bei gebės jais pasinaudoti ateityje“, – sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Mokys su pinigais elgtis atsakingai

SEB banko darbuotojai lankysis šalies mokyklose, kuriose 9–12 klasių moksleivius pakvies į interaktyvias diskusijas apie tai, kaip racionaliai paskirstyti savo pinigus, taupyti bei planuoti biudžetą.
„SEB gyvybės draudimas”, norėdamas atkreipti dėmesį į priešmokyklinio amžiaus vaikus, jų jau ankstyvoje vaikystėje besiformuojančius taupymo įpročius, kvies 6–7 metų vaikus kartu su jų tėvais dalyvauti interaktyviose diskusijose – žaidimų forma pasikalbėti apie finansinio raštingumo svarbą, taupymo būdus ir vaikų svajones.
Swedbank darbuotojai pradinių ir 5–12 klasių moksleiviams ves pamokas apie kasdienių finansų valdymą, taupymą ir skolinimąsi. Taip pat su vyresnių klasių moksleiviais kalbės apie pasiruošimą savarankiškam gyvenimui, suteiks naudingų praktinių patarimų.
Swedbank Finansų institutas skelbia konkursą „Finansų laboratorija“, kviečiantį moksleivius kurti atsakingą finansinį elgesį skatinančius šmaikščius GIF formato paveikslėlius.

Pristatymai, diskusijos, pamokos

Danske Bank 1–5 klasių moksleivius kviečia į švietėjiškus renginius „Pažink banką“. Tai jau šeštus metus vykdoma iniciatyva, kurios metu jauniesiems dalyviams žaisminga forma pristatoma bankų atsiradimo istorija, jų veikla bei funkcijos.
Šiaulių bankas įtrauks vaikus ir jaunimą į diskusijas apie finansinį raštingumą. Savo „Facebook“ paskyroje bankas skelbs į jaunąją kartą orientuotus finansinio raštingumo pranešimus ir vaizdo siužetus, kuriuose bankų darbuotojai atsakys į vaikų užduodamus klausimus.
DNB bankas šį penktadienį (kovo 18 d.) 16–18 m. moksleivius pasitiks DNB būstinėje. Čia moksleiviai sudalyvaus pamokoje apie asmeninio biudžeto planavimą ir praleis kelias valandas su konkrečiu banko specialistu.
LCKU šį trečiadienį surengs jaunimui ir jauno verslo atstovams skirtą konferenciją „Jaunas verslas 2016“. Čia žinomi visuomenės veikėjai ir savo srities profesionalai teiks patarimus, kaip efektyviausiai pradėti savo veiklą, įkainoti paslaugas, viešinti bei vystyti veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*