Priedai valdininkams – už labai gerą darbą?

Nors pastaraisiais metais valdininkų skaičius Savivaldybės administracijoje išlieka panašus, darbo užmokesčio fondas didėja. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Tvirtinant nesubalansuotą rajono biudžetą, ir vėl keturiais procentais sumažintas darbo užmokesčio fondas. Tačiau valdininkų atlyginimai ir toliau paramstomi priedais.
Tiesa, priedai už kvalifikacines klases suteikiami ne šiaip sau – jį gauna tik „labai gerai“ dirbantieji valdininkai. Tokio įvertinimo naudą yra patyrę visi valstybės tarnautojai, išskyrus du – tik tiek šiuo metu gauna „pliką“ atlyginimą.
Iš biudžeto gyvenančios įstaigos replikuoja, kad valdininkai irgi galėtų prisidėti prie darbo užmokesčio fondo taupymo, nebesiskirdami sau nemažų priedų. Dirbti „labai gerai“ derėtų ir už atlyginimą.

Nustatytas leistinas pareigybių skaičius

Savivaldybės administracijos Personalo administravimo skyriaus vedėjos Aleksandros Lukošaitienės duomenimis, 2015 metais sausio 1 dieną Savivaldybės struktūrą sudarė 22 struktūriniai padaliniai ir devynios seniūnijos.
Praėjusiųjų metų birželio mėnesį Tarybos sprendimu buvo patvirtinta nauja administracijos struktūra: Juridinis ir personalo skyrius suskaidytas į du skyrius – Teisės ir Personalo administravimo, o Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyrius – į Ekonomikos bei Strateginio vystymo ir investicijų skyrius.
Po tokių permainų nuo lapkričio mėnesio Savivaldybės administraciją sudarė 24 struktūriniai padaliniai ir devynios seniūnijos.
Savivaldybės administracijoje didžiausias leistinas valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičius – 306 – buvo nustatytas 2012 metų vasarą Tarybos sprendimu. Šis skaičius nesikeičia nuo 2004 metų.
2016 sausio 1 dieną užimtos buvo 303,75 pareigybės. Iš jų valstybės tarnautojų – 151.
Iš viso Savivaldybės administracijoje (su seniūnijomis) dirbo 312 darbuotojų: iš jų 83 vyrai ir 229 moterys, amžiaus vidurkis – 49 metai.

Darbo užmokesčio fondas didėja

Kaip byloja Buhalterinės apskaitos skyriaus duomenys, Savivaldybės administracijos darbo užmokesčio fondas kasmet didėja. Šiais metais patvirtintas darbo užmokesčio fondas siekia 2 mln. 270 tūkstančių eurų, praėjusiųjų metų faktinis sudarė 2 mln. 183 tūkstančius eurų. Valstybės  tarnautojai biudžetui šiemet turėtų „kainuoti“ apie 50 tūkstančių eurų daugiau nei praėjusiais metais.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Priedai valdininkams – už labai gerą darbą?”

 1. juras parašė:

  prie kalnu ispilti pesciuju takai ne is skaldeles o is dolomito dulkiu. braidom po purvynus. prie vaiku zaidimo aiksteliu prieiti be guminiu batu neimanoma.kur dingo statybos inspekcija ir kokie durniai prieminejo darbus

 2. APOLINARAS parašė:

  Labas vakaras,visi gudrus, kolioti, keikti, bet pasiūlyti kažką gero kompromisinio, kad visiems būtų gerai, burnos užsiūtos. Nežinai ir nemoki, neburbėk.

 3. apas parašė:

  Akli miesto valdininkai nemato dviračių takų broko,o premijas ima.

 4. pasipiktines parašė:

  tik pas mus tokios nesamones ir gali vykti. Tai ką reikia dirbti už atlyginimą – ateiti į darbą ir užimti kėdę? :). nurėžtų tuos priedus ir mokytojams atiduotų – ir streikuoti nereikėtų

 5. laima parašė:

  ar tai reiskia kad valdininkai gali dirbti blogai ir tai bus normalu tik jie negaus premiju

 6. E.V. parašė:

  Įdomu, ar tas, kuris žadėjo Mažeikiuose pastatyti medienos klasterį su 1000 darbo vietų, bet to nepadarė, irgi gauna priedą „už gerą darbą“ ?

 7. edita parašė:

  Zinoma sitokiam lesu atsirsnda, o mokyklelese kaime ne… Ot gyvenam es, bet prie ruso bent steige mokyklas o cia reforma po reformos ir simtai mokytoju be atlyginimo… Nu bet va kazkam priemoku bus, kitu saskaitA……

 8. Ona parašė:

  Kada tie labai gerai dirbantys VALDININKAI atvažiuos į atokius kaimelius ir pamatys kokiais keliais ir gatvėmis mes važinėjamės, tikrai ne tokiais kaip į Auksodę, o mūsų gatvelių būklė ir jų apšvietimas taip pat neprilygsta šiai gyvenvietei, tai ką mes kitokie?

 9. o kada parašė:

  priedai pedagogams, na kad ir uz olimpiadas ar konkursus, varzybu laimetojus?

 10. parašė:

  Nuo 2004 metų rajone gyventojų skaičius sumažėjo 27 procentais, tai tiek turi mažėti ir savivadldybės darbuotojų skaičius t.y. jų turi būti ne daugiau kaip 222. Tada sumažės ir lėšos, kurių jiems išlaikyti reikia.

 11. Agnė parašė:

  Na gi šitiek mokyklų uždarys :) Kodėl nepasiskyrus sau priedų už tai? :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto