Prieš elektroninę cigaretę esame bejėgiai?

Tarp paauglių vis labiau populiarėja elektroninės cigaretės

Tarp paauglių vis labiau populiarėja elektroninės cigaretės. Dėl to sunerimę ne tik tėvai, mokytojai, bet ir medikai, kadangi toks rūkymas itin kenkia sveikatai.
Kai kurių rajono mokyklų vadovai, nebegalėdami suvaldyti situacijos, įspėja tėvus apie galimą vaikų pašalinimą iš mokymo įstaigos už vidaus taisyklių pažeidimus – rūkymą mokyklos teritorijoje.
Tiesa, įstaigų administracija iki šiol nesikreipė į policiją, kad toks pažeidimas būtų užfiksuotas oficialiai.

Visos šalies problema

Apie sunkiai valdomą situaciją, kai mokyklose vaikai ne tik rūko elektronines cigaretes, bet ir jomis prekiauja, buvo kalbama per tėvų susirinkimus. Tėvai įspėjami: jei situacija ir toliau nesikeis, kai kuriuos moksleivius teks šalinti iš mokyklų.
Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad paauglių rūkymo problema sunkiai valdoma ne tik mūsų rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Jis  apgailestavo, kad pražūtingas pomėgis vis sparčiau plinta.
„Šitos elektroninės cigaretės yra visos šalies tragedija. Atrodytų, nekaltas dalykas, bet kenksmingų medžiagų jose nė kiek ne mažiau nei tikrose cigaretėse“, – įsitikinęs A. Stonkus.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

13 Atsakymų į “Prieš elektroninę cigaretę esame bejėgiai?”

 1. sintetika parašė:

  elektroninė cigaretė+bealkoholinis alus—> guminė moteris.

 2. K parašė:

  Kas bent kiek domisi fizika ir elektroninių cigarečių sudėtimi, niekad nepasakytų, kad jos kenkia :) Garinimas nėra rūkymas.

 3. Komentatorius parašė:

  Alkoholis buvo sukurtas ne prieš 14 metų. Ar per tą laiką mirė nors vienas žmogus?????????? Vaikai, rūkymas ir lėtinis savęs žudymas, o jūs norit, kad iškart gatvėse pasipiltų lavonai? Sėkmės. Šiaip, mokslininkai gali įrodyti, o KTU ir įrodė už nemažus pinigus, kad azartiniai lošimai yra didelis gėris ir džiaugsmas visuomenei. Tiems, kam neįdomūs faktai, laikysis savo nuomonės ir skelbs savo tiesas, kad tai nieko blogo ir jūs visi taip darykit.

 4. nzn parašė:

  na siaip kaip atliko tyrimus del pavojingumo, tai visi dalyviai buvo uzkieteja rukaliai mete paprastas cigaretes ir pradeja elektronines. tai ir neaisku kiek jos kenksmingos. turit info su irodymais?

 5. Petras parašė:

  Pagal dauguma komentujanciu džiaugiasi,kad yra rukoma nesvarbu koki mėšlą o gal čia tie pardavėjai čia putas skleidžia o jeigu tėvai tai tegul paskui nedejuoja ,kad reikalingos psiholugu pagalbos

 6. Jazminas parašė:

  Nuo elektroninių cigarečių nuo jų išradimo praėjus 14-ai metų, nemirė ne vienas vartotojas, kai per tą laikotarpį mirė milijonai tabako vartotojų. Statistika kalba už save. Žinoma, poveikis nėra pilnai ištirtas, bet šaukti kaip tai „kenkia“ irgi nevertėtų.

 7. Komentatorius parašė:

  O, vaikai prisiskaitė pasakėlių ir atėjo komentuoti apie tai, kaip tai yra arbatinuko garų kvėpavimas. Keep going, guys. Ir toliau norėkit pasirodyti prieš kitus, o kai sulauksit bent 40 metų ir pempė nebepakils, pasižiūrėsim kaip tada norėsit pasirodyti prieš kitus.
  o šiaip tiems pilvotiems dėdėms iš savivaldybės lengviausia pasakyti, kad čia visos Lietuvos problema ir ką mes galim padaryti. Bent savo pilvus susimažinkit, arbūzai jūs.

 8. to to tada pasakykit parašė:

  labai jūs išprusęs, nes sugebėjot atsakyti „nori pasirodyti prieš kitus ir mados reikalas“. Gyvenimo universitetas, ne kitaip :)

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Jei jos jau tokios nekaltos, kodėl istatymai draudžia nepilnamečiams jas rūkyti ir nešiotis? Ir čia kalbama apie paauglius, kurie tikrai rūko su nikotinu… kitaip kam išmesti kelias dešimtis eurų į orą, apsižioji arbatinuka, ir tiek, kaip vienas iš komentatorių rašė, gerklė taip pat bus plikoma karštais garais, bet užtad nieko nekainuos… :-)

 10. to tada pasakykit parašė:

  Nori pasirodyti prieš kitus ir tiek. Tai mados reikalas. Ankščiau tikras cigaretes jaunystėj rūkydavom, nes tokia buvo mada – beveik visi rūkė. Daugumai žmonių elektroninės cigaretės net padėjo mesti rūkyti, o ne sukėlė dar didesnę priklausomybę. Tokie komentarai ir klausimai tik rodo jūsų neišprusimą šia tema.

 11. tada pasakykit parašė:

  tai jei viskas taip nekalta, nėra nikotino, niekas nieko nekenkia, ale garai iš arbatinuko, tai kodėl kas antras paauglys su ja vaikšto? žodžiu nieko ji nedaro, elementarūs garai be jokio poveikio, bet už tai mokami pinigai… hm.. kažkaip įdomiai, kokia jos tada prasmė?

 12. Giedrius parašė:

  Pražūtingas pomėgis? Cha cha. Ne vieno mirusio nuo e-cigaretės dar neteko girdėti. Apie kokias kenksmingas medžiagas eina kalba? Gliceriną ir vandenį? Actas raugintuose agurkuose kelia didesnę grėsmę nei glicerinas. O nikotino dauguma e-cigarečių net neturi – tai pačio žmogaus pasirinkimas kokį užpildą naudoti.

 13. Pievos su pievutėm parašė:

  „kadangi toks rūkymas itin kenkia sveikatai“. Dar tokios nesąmonės nesu skaitęs. Ar garų kvėpavimas iš arbatinuko irgi kenkia sveikatai? Nes tai tas pats principas. Kuri tabako gamintoja nupirko šį straipsnį? :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto