Rinktinei teko sunkūs išbandymai

Dar vieną pergalę Lietuvos salės futbolo aukščiausios lygos pirmenybėse iškovojo Mažeikių „Naftos“ futbolininkai. Gruodį penki šios komandos atstovai su šalies rinktine vyko į Rumuniją. Su šios šalies nacionaline rinktine lietuviai žaidė dvejas draugiškas rungtynes, kurios iš tiesų nebuvo itin draugiškos. IŠKOVOTA AŠTUNTA PERGALĖ
Antrąjį ratą pirmenybių lyderiai mažeikiškiai pradėjo rungtynėmis išvykoje su trečioje vietoje esančiais Kauno „Rodiklio“ futbolininkais. Pirmajame rate Mažeikiuose mūsų futbolininkai šventė pergalę rezultatu 9:4.
Pasak vieno iš mūsų ekipos lyderių Antano Bulošo, rungtynės prasidėjo sunkiai, lyderiai, nors ir greitai, trečią ir šeštą minutėmis, pelnė po įvartį, tačiau labiau atitrūkti pirmajame kėlinyje nesugebėjo. Daug lėmė penkios pirmosios antrojo kėlinio minutės, kai mažeikiškiai vieną po kito į varžovų vartus pasiuntė penkis įvarčius ir išsiveržė į priekį rezultatu 7:0.
„Esant tokiam rezultatui, labai sunku toliau tęsti kovą, iškart atsipalaiduoji ir tik lauki rungtynių pabaigos. Tuo pasinaudojo kauniečiai ir pelnė keturis įvarčius, o mes atsakėme dar dviem“, – sakė A. Bulošas.
„Nafta“ šventė pergalę rezultatu 9:4, o tris įvarčius komandai pelnė A. Žukovas, po du – A. Bulošas ir A. Vekerotas, po vieną – V. Daniličevas ir S. Lesnickas. Mažeikiškiai čempionate lieka vienintelė komanda, kuri visas aštuonerias rungtynes baigė pergalingai ir jau penkiais taškais lenkia antroje vietoje žengiančius šalies čempionus Kauno „Nautaros“ futbolininkus.
Pastaroji ekipa eilinėse turo rungtynėse, tik pakeitusi vartininką aikštės žaidėju, likus iki rungtynių pabaigos 13 sekundžių, pelnė įvartį ir rezultatu 3:2 pranoko sustiprėjusį Klaipėdos „Atlantą“.
Su šia komanda mūsų futbolininkai šeštadienį Klaipėdoje žais artimiausias pirmenybių rungtynes.

VARŽOVAI SPJAUDĖ Į VEIDĄ
Gruodį penki „Naftos“ žaidėjai su šalies rinktine vyko į Rumuniją, kur žaidė dvejas draugiškas rungtynes su šios šalies nacionaline komanda.
„Be mūsų, rinktinei atstovavo penki „Rodiklio“ futbolininkai. Pati kelionė padarė slogų įspūdį: beveik trisdešimt valandų iki Rumunijos Jasų miesto vykome autobusu. Priėmimas ir gyvenimo sąlygos buvo sudarytos tikrai geros, bet to negalima pasakyti apie teisėjavimą bei rumunų žaidėjų elgesį“, – dalijosi įspūdžiais Antanas.
Per pirmąsias rungtynes, kurias lietuviai pralaimėjo rezultatu 4:5, du įvarčius pelnė A. Bulošas, vieną – V. Daniličevas. Pasak mažeikiškio, lietuviai pirmavo 3:1, likus penkioms minutėms – 4:2. Tačiau teisėjai padarė savo „juodą darbą“: pasipylė abejotini baudiniai, rumunų žaidėjai atvirai provokavo lietuvius.
„Ką galima bepridurti, jeigu rumunas spjauna Romui Maciulevičiui į veidą, į užribį kamuolys išrieda nuo varžovo kojos, skiriamas mūsų kamuolys, tuo tarpu varžovai jį išspiria ir pelno įvartį, kuris yra užskaitomas… Senokai bebuvau susidūręs su tokiu „futbolu“, – pasakojo A. Bulošas.

RINKTINĖ PALIKO AIKŠTĘ
Antrosios rungtynės, likus septynioms minutėms iki jų pabaigos ir esant rezultatui 3:2 rumunų naudai (abu įvarčius pelnė mažeikiškis Antanas Tautvydas), buvo nutrauktos, nes lietuviai paliko aikštę.
„Žaisti tikrai nebegalėjome. Įsivaizduokite: tas pats rumunas spjauna kauniečiui A. Rimkevičiui į veidą, šis stumteli skriaudiką ir iškart yra išvejamas iš aikštės. Rumunas atvirai susistabdo ranka kamuolį ir siunčia į mūsų vartų tinklą, A. Tautvydas bando apie tai pasakyti teisėjui ir iškart išvysta raudoną kortelę. Esant tokiai situacijai, per minutės pertraukėlę nusprendėme tokiame farse nebedalyvauti ir palikome aikštelę. Pats rumunų treneris vaikščiojo susiėmęs už galvos dėl tokio teisėjavimo, net ir vienas geriausių jų futbolininkų atėjo atsiprašyti dėl teisėjų darbo“, – apie antrąsias rungtynes pasakojo mažeikiškis.
Jo manymu, taip rumunai elgėsi vien dėl reitingų: jie Europoje užima 17-ą, lietuviai – 49-ą vietas.
Šios pergalės leido varžovams pakilti aukščiau ir Europos čempionato atrankinėse varžybose užsitikrinti parankesnius varžovus.
Pasak Antano, kai lietuviai pradėjo spausti, neleisti rumunams „sukti derinių“, iškart dingo jų pranašumas ir tik tendencingas teisėjavimas juos gelbėjo.
Lietuvius nustebino ir žiūrovų pasyvumas: Kaune rungtynes su anglais stebėjo po keletą tūkstančių sirgalių, o Jasuose abu kartus susirinko tik po dešimt žmonių.
Sausio pabaigoje Lietuvos salės futbolo rinktinė žais tarptautiniame turnyre Nicos mieste Prancūzijoje, kur jų varžovės bus vietos, Kipro ir Slovėnijos rinktinės.