Ryt prasideda „Viekšnių kultūros vakarai“

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ryt Viekšniuose prasidės šeštą kartą organizuojamas renginių ciklas „Viekšnių kultūros vakarai“. Penki vakarai bus dedikuoti poezijai, kūrybai, teatrui, kinui ir padėkai Viekšnius bei aplinkinius kaimus savo darbais, kūryba puoselėjantiems bei garsinantiems žmonėms.

Poezija, teatras ir kinas

Nuo liepos 2 d. iki 6 d. Viekšniuose vyks poezijos, teatro, kūrybos, kino vakarai. O liepos 6-ąją visą renginių ciklą vainikuos Viekšnių seniūnijos nominacijų vakaras „Gerumo angelas“.

Lankytojus šie renginiai suburs skirtingose 230 metų laisvojo miesto statusą turinčių Viekšnių erdvėse: vasaros estradoje, vaistinės muziejaus kiemelyje, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje,  Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus salėje.

Renginių ciklą organizuoja Viekšnių kultūros centro darbuotojų kolektyvas.

Nuo 2016 metų, kai pirmąkart buvo surengti „Viekšnių kultūros vakarai“, yra išsaugota labiausiai pasiteisinusių, daugiausia žiūrovų pritraukiančių vakarų tradicija – poezijos, kino ir teatro.
„Kai darėme apklausą, viekšniškiai išreiškė mintį, kad mažai spektaklių. Įsiklausėme į šią mintį. O be to, Viekšniai nuo teatro neatsiejami – daug metų čia gyvavo mėgėjų teatras, režisierius Juozas Miltinis yra kilęs iš šių apylinkių“, – kalbėjo renginių ciklą organizuojančio Viekšnių kultūros centro direktorė Inga Gudauskienė.

Iš malūno persikelia į muziejaus kiemelį

Šiemet nauja tai, kad pirmasis „Viekšnių kultūros vakarų“ renginys, kuris yra dedikuotas poezijai, nuskambės ne darbo dienos vakarą, o rytoj, liepos 2 d., šeštadienį. Taip patogiau ir žiūrovams, ir poeziją kuriantiems bei į Viekšnius jos skaityti iš įvairių Lietuvos kampelių pakviestiems žmonėms.

Šeštadienį norintieji taip pat galės dalyvauti ekskursijoje po Viekšnius, pabuvoti paveikslų ir fotografijų parodos, kuri bus eksponuojama buvusios universalinės parduotuvės vitrinose, atidaryme. O vėliau susirinkti į poezijos vakarą „Žodžiai, kvepiantys liepų medumi“.

Poezijai skirtą renginį globoja poezijos bei prozos kūrėja, kelių knygų autorė Jūratė Norvaišienė, kilusi iš Viekšnių, o šiuo metu gyvenanti Mažeikiuose.

„Norisi sudominti žiūrovus naujais veidais ir skaitymais. Augame patys, auginame klausytoją.

Keičiame ir vietą – šį kartą renginys vyks Vaistinės muziejaus kiemelyje, po žydinčia liepa. Nors karštis ir traukia prie vandens, kita vertus – orai organizatorius šokdino jau visus penkerius metus.

Bus įdomu visuose šios dienos renginiuose. Tad kviečiu įsijungti į bet kurią jų dalį.

Ankstesniais metais primindavom apie skėčius nuo lietaus, šiemet turbūt prireiks skėčių nuo saulės“, – taip savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ atvykti į „Viekšnių kultūros vakarus“ žmones kvietė J. Norvaišienė.

Bus pašventinta nauja skulptūra

Kasmet į kultūros renginių ciklą stengiamasi įnešti ir naujovių. Viena jų – bus rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kurių dalyviai mokysis makrame arba kitaip – virvių rišimo technikos.
Siekiama, kad rankdarbius mėgstantys žmonės turėtų galimybę susitikti su bendraminčiais bei maloniai praleisti laiką drauge mokydamiesi kažko naujo, sukurtų sau dirbinį. Šiuo atveju – raktų pakabuką.

Paskutinę renginių ciklo dieną, liepos 6-ąją, vienas iš jo akcentų bus naujos skulptūrėlės – „Vilties angelo“ pašventinimas. Jos sumanytojai – nenuilstantis viekšniškio Vilmanto Lukausko ir Stanislovo Jankaus iš Tryškių kūrybinis duetas.

„Viekšniuose bus graži, turininga ir prasminga savaitė. Visus kviečiame atvykti ir dalyvauti renginiuose“, – kalbėjo I. Gudauskienė.

Išsamią renginių ciklo „Viekšnių kultūros vakarai“ programą galima rasti Viekšnių kultūros centro interneto svetainėje adresu https://vieksniukc.lt/ ir įstaigos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto