Sedoje lankėsi pulkininko Aleksandro Plechavičiaus anūkai

Prie Sedos malūno (iš kairės): vertėja Daiva Petereit-Pilinkienė, Regina Veigel, dr. Thomas Veigel, Ilona Veigel ir visur keliaujantis Veigelių šeimos šuo Blondie. Autorės nuotrauka

Viešnagės Lietuvoje metu Sedoje apsilankė generolo Povilo Plechavičiaus brolio Aleksandro anūkas Tomas Veigelis (Thomas Veigel) ir jo žmona Ilona, gyvenantys Vokietijoje. Ta proga į Sedą iš Plungės atvyko ir jo sesuo Regina Veigel.

Pasirinko tėvų kelią

T. Veigelio teigimu, jo mamos įdiegta meilė Lietuvai dar labiau sustiprėjo, kai buvo atstatyta tėvų sodyba. Jis vis dažniau lankydavosi pas mamą buvusiame Kelpšiškės kaime (dabar Milašaičiai) prie Plungės.
T. Veigelis po mokyklos baigimo Freudenštadte metus studijavo teisę Tiubingeno universitete, aktyviai dalyvavo studentų politiniame judėjime prieš sovietus, patyrė persekiojimų.
Teisininko kelias Tomo nežavėjo, jis nutarė eiti tėvų pramintais keliais – tapti odontologu. Nesulaukdamas studijų vietos Vokietijoje, T. Veigelis gavo pasiūlymą studijuoti odontologiją Čilėje. Nieko nelaukęs jis išvyko į šią tolimą šalį. Ten tobulai išmoko ispanų kalbą šalia jau puikiai įvaldytų anglų ir prancūzų kalbų.
Po trejų Čilėje praleistų metų T. Veigelis gavo studijų vietą Berlyno universitete, jį baigė ir apsigynė daktaro laipsnį odontologijos srityje. Perėmęs mamos kliniką gimtajame Freudenštadto mieste, jis pasinėrė į odontologijos pasaulį.

Į Lietuvą – keliskart per metus

Po 15 bendro gyvenimo metų, iširus pirmajai šeimai, T. Veigelis dažnai lankė Lietuvą. Vienų tobulinimosi kursų metu jis sutiko savo dabartinę žmoną odontologę Iloną.
Lankydamas lietuvių kalbos kursus Vilniaus universitete T. Veigelis neblogai pramoko lietuvių kalbos. Po trejų bendravimo ir darbo su Ilona metų jie susituokė. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą pora nutarė grįžti į Vokietiją. Šios šalies pietvakariuose Veigeliai įkūrė odontologijos kliniką ir sėkmingai dirba.
Ilona Veigel pasakojo: Tomas visada turėjo begalę pomėgių: filosofiją ir politiką, buriavimą ir golfą, budizmą ir knygų skaitymą… Kasmet po 2–3 kartus aplanko Lietuvą, gimines, draugus, kolegas. Abu domisi politiniais judėjimais, stengiasi ieškoti kontaktų su politologais, filosofais, kuria planus, kaip įamžinti Plechavičių šeimos palikimą ir atminimą.
Jūratė MEDEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto