Startavo naujienų portalas santarvė.lt!

„Mes galime, norime, sugebame ir esame pasiryžę žengti koja kojon ne tik su Mažeikių rajono, bet ir su šalies gyvenimu,“ – teigė Arūnas JARMOŠKA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Trečiadienį startavo naujas naujienų portalas santarvė.lt! Nuo šiol lankytojai gali ne tik perskaityti karščiausias žinias, bet ir patys prisijungti prie jo kūrimo.
Apie pokyčius kalbamės su UAB „Santarvės laikraštis“ direktoriumi Arūnu Jarmoška.

– Kad „marškiniai“ pasikeitė, matome, o kuo portalas bus kitoks?
– Jūs teisi, santarvė.lt neapsiribos vien naujais „marškinėliais“, nors ir jie šių dienų internetinėje žiniasklaidoje ypač svarbūs dėl patogaus naujienų išdėstymo ir patrauklaus jų iliustravimo. Tačiau esminis pokytis yra ne rūbas, o pasikeitęs „Santarvės“ redakcijos požiūris į operatyvumą: internetinio laikraščio virsmas į naujienų portalą įpareigoja redakciją į įvykius reaguoti daug operatyviau ir gyventi šią minutę ar net šią sekundę. Tai pabrėždami, naują savo veiklos puslapį nutarėme atversti ir su nauju santarvė.lt veidą atspindinčiu logotipu.
Šią būtinybę padiktavo dabartinio gyvenimo sparta, „Santarvės“ žurnalistų profesionalumas bei augantys skaitytojų poreikiai. Manau, kad naujasis santarvė.lt veidas ir požiūris į žiniasklaidą mažeikiškiams bus priimtinas ir įvertintas.

– Kodėl Mažeikiams reikia tokio portalo?
– Daug metų jautėme, kad mažeikiškiams trūksta galimybės svarbiausias naujienas apie miesto ir rajono įvykius gauti operatyviai. Ypač reikalingas profesionalus jų paruošimas su specialistų komentarais, kurie paaiškina, kaip įvykiai keičia kiekvieno mūsų gyvenimą.
Perpublikuojami įstaigų pranešimai dėl savo „sausumo“ dažnai kelia papildomų klausimų skaitytojams, todėl mes į juos stengiamės atsakyti iš anksto, kad žmogus galėtų susidaryti savo nuomonę. „Santarvės“ kolektyvas ir dabar siekia neformuoti nuomonės, o tik pateikti visą reikiamą informaciją, kad skaitytojas pats susidarytų nuomonę. Tai „Santarvė“ daro visą savo gyvavimo laikotarpį, todėl nėra nė menkiausios dvejonės, kad mums gali trūkti patirties.
Drįstu teigti, kad Mažeikiuose „Santarvė“ turi pačią didžiausią kūrybinę komandą, leisiančią pateikti mūsų skaitytojams patrauklią ir išsamią informaciją.

– Visi guodžiamės, kad gyvenimas lekia, esame užsiėmę įvairia veikla. Tad radus laisvą minutę per trumpą laiką norisi gauti karštą, trumpą, aiškią informaciją…
– „Santarvė“ yra pats populiariausias laikraštis Mažeikių rajone, turintis nuolatinių skaitytojų bei prenumeratorių ratą. Nors pastarieji metai buvo ypač sudėtingi tiek mums, tiek visai Lietuvos žiniasklaidai, bet mūsų skaitytojai liko ištikimi ir toliau užsisako laikraštį. Šiandien „Santarvę“ prenumeruoja daugiau nei 4600 skaitytojų, daugiau nei tūkstantis mažeikiškių laikraštį įsigyja prekybos vietose. Šie skaičiai nors ir nėra dideli šalies mastu, tačiau kaip rajoninis laikraštis, „Santarvė“ išlieka tarp populiariausių ir didžiausių šalies rajoninių laikraščių. Tai yra ilgamečio „Santarvės“ darbuotojų darbo įvertinimas, leidžiantis mums tikėti savo darbo reikalingumu ir reikšmingumu. Tai įpareigoja jį tęsti ir tobulėti. Šie faktai, manau, puikiai parodo, kad mes galime, norime, sugebame ir esame pasiryžę žengti koja kojon ne tik su Mažeikių rajono, bet ir su šalies gyvenimu – tai padaryti mums ir padės naujasis santarvė.lt naujienų portalas.

– O kodėl pirmiau turėčiau atsiversti santarvė.lt, o ne visos šalies naujienas teikiantį kokį kitą portalą?
– Todėl, kad santarvė.lt yra arčiau kiekvieno mūsų. Tik joje jūs galėsite pamatyti save, savo artimus, kaimynus, draugus. Tik joje bus gvildenamos visos aktualios mažeikiškiams problemos, atsakoma į kylančius klausimus. Reikšmingi vietos savivaldos ar Lietuvos įvykiai bus apžvelgiami iš mažeikiškių pozicijos.
Santarvė.lt prioritetai: pirma Mažeikių įvykiai, po to – šalies. To nė viename šalies naujienų portale gauti tikrai negalime, o santarvė.lt tai garantuoja. Todėl tikiu ir kartu kviečiu visus mažeikiškius savo kompiuteryje santarvė.lt portalą padaryti – PIRMUOJU.
Taip pat tikiu, kad mūsų portalą pamėgs ir buvę mažeikiškiai, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių turėjo išvykti iš gimtojo miesto ir rajono, bet kuriems svarbu, kuo dabar gyvi Mažeikiai ir kaip gyvena jų pažįstami žmonės.

– Santarvė.lt siekia būti arčiau žmonių. Kaip skaitytojai gali įsijungti į portalo kūrimą?
– Kurdami naująjį santarvė.lt naujienų portalą, vienu pagrindinių uždavinių laikėme – sukurti patogią galimybę skaitytojams informuoti redakciją apie įvykius arba patiems rengti pranešimus ir reportažus. Dabar tai padaryti bus labai paprasta – paspaudę vieną mygtuką „Atsiųsti naujieną“, galėsite atsiųsti patys savo aprašymą su nuotraukomis.
Atsidėkodami kas mėnesį vertingiausią pranešimą atsiuntusį autorių apdovanosime.
Kviečiu visus Mažeikių miesto, seniūnijų, miestelių, gyvenviečių ar kaimų gyventojus, turinčius pomėgių, priklausančius įvairioms bendruomenėms, siųsti informaciją apie aplink jus vykstantį gyvenimą, gerus ar blogus tarnautojų, valdininkų, šiaip žmonių darbus.
Tai puiki proga kiekvienam dalyvauti bendruomenės gyvenime ir jį keisti, būti informacinės tarnybos dalimi, formuojant mūsų portalo turinį – tokį, kokio jums norėtųsi.
Be to, savo bei kitų publikuojama informacija galėsite pasidalinti su draugais įvairiuose socialiniuose tinkluose. O visiems „Santarvės“ draugams „Facebook’e“ pažadame organizuoti įvairių žaidimų bei konkursų. Na, ir, žinoma, kaip be malonių ir reikalingų dovanėlių. Sekite konkursus, dalyvaukite ir laimėkite.

– Jeigu atsiųsčiau naujieną ar informaciją apie renginį, įdomu, kiek žmonių tokią informaciją pamatytų?
– Dabartinę laikraščio svetainę kasdien aplankydavo apie 3000 lankytojų. Atsiradus patrauklesniam naujienų pateikimui ir informacijos operatyvumui, manau, kad naująjį portalą artimiausiu metu kas dieną aplankys dvigubai tiek žmonių. Tikiu, kad šis skaičius kas dieną tik didės, nes dabartiniai „marškiniai“ nėra viskas, ką ketiname pasiūlyti mūsų skaitytojams. Artimiausiu metu suteiksime galimybę patiems dėti skelbimus, prenumeruoti laikraštį neišeinant iš namų ir sumokant už paslaugas prisijungus prie elektroninės bankininkystės sistemos. Ir tai dar ne viskas. Dar daug naujovių laukia santarvė.lt draugų, bet apie jas truputėlį vėliau.
Naujasis santarvė.lt naujienų portalas turėtų sudominti įmones ir organizacijas, nes galime pasiūlyti pačio įvairiausio formato reklaminius blokus, jų rodymo galimybes. Klientai galės pasirinkti jiems patogų mokėjimo būdą: mokėti už atskirus rodymus, už savaitę ar mėnesį. Reklamos užsakovams galėsime pateikti statistinius duomenis, įrodančius mūsų portalo lankomumą bei jų reklamos rodymus.
Noriu pabrėžti, kad visi „Santarvės“ darbuotojų apsilankymai portale nebus įskaičiuoti į lankomumo rodiklius, todėl reklamos užsakovai gaus tikslią ir neiškraipytą statistiką.

– Kalbame apie portalą santarvė.lt. O kodėl mes neturėtume užmiršti ir „Santarvės“ laikraščio?
– „Santarvė“ elektroninėje erdvėje gyvuoja jau daugelį metų, bet popierinis laikraštis niekur nedingo ir tikrai niekur nedings. Tai galime spręsti ir pagal dabartinį laikraščio tiražą, ir portalo lankytojų skaičių. Tiek laikraštis, tiek portalas turės savo skaitytojų ratą, nes visi turi savus, jiems priimtinus įpročius. Laikraštinė „Santarvė“ ir naujienų portalas santarvė.lt skirsis informacijos, skelbimų ir reklamos turiniu.
Tie, kas mėgsta skaityti laikraštį, tikiu, kad tikrai jį skaitys, o naujo naujienų portalo atsiradimas padės susigrąžinti tuos skaitytojus, kurie dėl padidėjusių pridėtinės vertės mokesčio ir pašto pristatymo paslaugų įkainių buvo priversti atsisakyti laikraščio prenumeratos. Naujo naujienų portalo santarvė.lt atsiradimas, manau, sugrąžins „Santarvę“ į kiekvienus namus.
Na, o kalbant apie ritualus, tai kompiuteris tikrai nepakeis laikraščio prie rytinės kavos – bent jau man.

14 Atsakymų į “Startavo naujienų portalas santarvė.lt!”

 1. senis parašė:

  ivairenybes, ekonomika taip pat aktualiju dalis, taciau jos isskirtos placiai pagrindiniam puslapy

 2. seniui parašė:

  sporto rubriką galima rasti viršuje esančioje kategorijų juostoje, tai – aktualijų dalis.

 3. senis parašė:

  nematau sporto rubrikos pagrindiniam puslapy?

 4. Skaitytoja parašė:

  Sveikinimai ir linkėjimai augti, tobulėti ir ilgai gyvuoti. Šaunuoliai. Miestui reikia objektyvios žiniasklaidos.

 5. Raimonda parašė:

  Puiku! Džiaugiamės naujais ir šiuolaikiniais pasikeitimais…Tikiu, kad Jūsų svetainė „turės“ puikią ateitį ir perspektyvų tobulėjimą. Sėkmės Jums visiems ir kūrybinių idėjų …

 6. Nereikia pavydėti , dirbkit ir Jūs būsit aukštesniame lygyje…

 7. nuomonė parašė:

  Puikūs pasikeitimai.Sėkmės ,,Santarvės“kolektyvui!

 8. dainius parašė:

  Sėkmės! Pasikeitimas į gerą…

 9. Raimondas parašė:

  Daliau, dėkojame už linkėjimus portalo kūrėjams :)

 10. ... parašė:

  Va va, viskas butu gerai jei ne tas keistas puikavimasis, palieka gizu kvapa. Iki siol maniau, kad jums to nereikia…

 11. Sveikinu su pasikeitimais, tik kazkaip galetumet apsieiti ir be kitu mazeikietisku ziniasklaidos priemoniu zeminimo. Jei manot, kad esat geriausi, superiniai ir fainiausi, tai irodinekit tai darbais. O dabar tas musimasis i krutine su bailiu zvilgsniu atrodo keistai ir negraziai zmoniu su kuriais bendraujate kiekviena diena atzvilgiu. Sekmes.

 12. Dalius parašė:

  Puiku. Tegu portalo kūrėjus lydi ne mažesnė sėkmė, kaip ir .laikraštį „Santarvė“. .

 13. faina, bet paveluota. ir tas pasiputimas atrodo net ne arogantiskai, o veikiau del bailumo

 14. Raimondas parašė:

  Guard, autoriaus vardas ir pavardė matomi mėlynoje antraštėje, virš straipsnio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto