Sodininko skiltis: Įvairiaspalviai kilimėliai – kas gali būti gražiau!

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pavasarį gėlynuose, ko gero, labiau už tulpes, narcizus, raktažoles ir kitus pavasario pranašus akį patraukia saulėkaitoje nusidriekę įvairiaspalviai kilimėliai. Daugelis šių augalų nemėgsta sunkios žemės. 

Žemi aubrečių kupsteliai sodinami ir alpinariumuose, ir prie takų, ir gėlynų pakraščiuose. Jei norite, kad šis augalas užpildytų didesnius plotelius, netrukdykite jam plėstis. Nesunku dauginti kero dalimis. Gegužės mėnesį aubretės žydi labai gausiai – per rausvus, raudonus ar violetinius žiedelius nematyti lapelių.
Pūkuotoji glažutė – patrauklus pilkalapis besidriekiantis augaliukas. Dirvai glažutė dar nereiklesnė nei aubretė. Galima auginti su bet kokiais alpinariumo augalais. Lėčiau plinta ir mažesniems ploteliams apželdinti tinka sauleniai (Helianthemum hybrida).
Išvesta nemažai veislių, žydinčių geltonais, oranžiniais, raudonais, rausvais ir baltais žiedais. Mėgstantys kvapius ir nereiklius augalus turėtų užsiveisti čiobrelių (Thymus). Jų žinomos kelios rūšys. Čiobrelių galite pasisėti ar parsinešti ir pasisodinti kelis kupstelius iš laukų. Medumi kvepiantis kilimėlis vilios drugelius ir bites.
Saulėtoje vietoje, trąšioje dirvoje klesti ylalapiai flioksai. Jų žiedai balti, rausvi, raudoni, melsvi. Gali uždengti didokus žemės plotus. Labai gražu, kai susipina kelių spalvų augalai.
Skurdžiausių ir sausiausių žemių neišsigąs daugybė šilokų. Derinant rūšis skirtingų spalvų lapais ir žiedais galima sukurti nepaprastai spalvotą kilimą. Apie jo laistymą, tręšimą ir priežiūrą galima pamiršti.
Dauguma smulkučių kiliminių augalėlių nepakenčia perdžiūvusios, įkaitusios žemės.
Drėgnose ir atvirose vietose gražiai driekiasi šliaužiančioji šilingė. Lapų pažastyse susiformavę geltoni žiedai pražysta birželio ar liepos mėnesiais. Želdynuose sodinama šios šilingės geltonlapė forma (L. nummu¬laria f. aurea). Jai parenkama atvira vieta, nes šešėlyje lapai pažaliuoja. Labai gražiai dera su neaukštais dekoratyviniais krūmais.
Įkaitusios žemės nepakenčia ir uolaskėlės. Tai žemi aukštikalnių augaliukai, sudarantys į samanas panašius kupstelius. Tik apvalialapės uolaskėlės (S. urbium) lapeliai stambesni, sudaro skrotelę. Uolaskėlės – labai tvarkingi, per daug į šalis neplintantys augalėliai. Juos būtina persodinti ar maždaug kas treji metai pakeisti naujais. Gali augti ir šviesiame pusšešėlyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto