Stalo tenisininkai gali pasigirti svariais laimėjimais

Baigėsi Lietuvos jaunimo ir jaunučių žaidynių stalo teniso varžybos, kuriose šauniai pasirodė mažeikiškiai: abiejose amžiaus grupėse iškovoti medaliai. PARSIVEŽĖ KETURIS
MEDALIŲ KOMPLEKTUS

Į finalinį stalo teniso varžybų etapą patekti buvo galima tik pro atrankinių varžybų „sietą“: visos Lietuvos komandos teritoriniu principu buvo suskirstytos į šešias zonas. Užėmusios pirmąsias vietas ir pateko į finalus.
Finaliniame jaunučių (iki 15 metų amžiaus) dvylikos komandų etape, kuris vyko Šalčininkuose, žaidė tik Mažeikių berniukų komanda.
Čia dvyliktukas buvo suskirstytas į du pogrupius. Mūsų miesto stalo tenisininkams kiek rimčiau pasipriešino tik Širvintų ekipa, kurią mažeikiškiai įveikė rezultatu 3:1. Finalinėje ketveriukėje mūsų ekipa, kuriai atstovavo Tonetas ir Arnoldas Domeikos bei Vilius Vasaris, 3:2 nugalėjo kauniečius, 3:1 – panevėžiečius ir 3:0 įveikė Jonavos stalo tenisininkus. Mūsų miesto atstovai tapo jaunučių žaidynių komandinių pirmenybių nugalėtojais.
Tuo pačiu metu vyko asmeninės (žaidė po 36 dalyvius ir dalyves) bei dvejetų varžybos. Čia pasižymėjo Tonetas Domeika: vienas iš šalies jaunučių stalo teniso lyderių iškovojo tris medalius. Mažeikiškis pusfinalyje kiek netikėtai 2:3 asmeninėse varžybose nusileido čempionu tapusiam panevėžiečiui A. Preidžiui ir, kovoje dėl trečiosios vietos 3:1 įveikęs M. Skučą, iškovojo bronzos apdovanojimą.
Dvejetų varžybose jis pasidabino dviem aukso medaliais: čempionu mažeikiškis tapo vaikinų dvejetų varžybose poroje su širvintiškiu Aivaru Keliuočiu ir mišrių porų varžybose poroje su vilniete Egle Stockyte.

GALI PAVYDĖTI IR DIDMIESČIAI
Pasak komandos trenerio Raimondo Jackevičiaus, jaunimo žaidynių (iki 20 metų amžiaus) finaliniame turnyre buvo žaidžiamos tik asmeninės ir dvejetų varžybos.
Į Daugus, kur vyko finalai, susirinko po 36 geriausius to amžiaus stalo tenisininkus ir tenisininkes.
Geriausiai iš mūsų miesto atstovų sekėsi Martynai Sidabraitei: mažeikiškė rungtyniavo užtikrintai ir tapo žaidynių čempione. Merginų dvejetų varžybose mažeikiškės M. Sidabraitė ir Žaneta Brasaitė iškovojo bronzos apdovanojimus.
Vaikinų asmeninėse varžybose medalių iškovoti nepavyko: Marius Bučys turėjo tenkintis ketvirtąja, Valdas Martinkus – aštuntąja vietomis. Tačiau šis sportininkų duetas puikiai pasirodė dvejetų varžybose: jie tapo žaidynių vicečempionais.
„Savo auklėtinių startais likau patenkintas: tokio medalių derliaus gali pavydėti ne vieno idmiesčio komanda. Ir tai pelnyta nepaisant įtempto sezono bei sunkios išvykos į Maskvą, kur rungtyniavome Jaunių žaidynėse “, – džiaugėsi R. Jackevičius.
Šiomis dienomis mažeikiškiai vyko į Baltijos šalių pirmenybes Ščecine (Lenkija), po to jų laukia pasiruošimas Europos pirmenybėms, kurios šio mėnesio pabaigoje vyks Prahoje.