Stalo teniso jauniai jėgas išmėgino namie

Mažeikių „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salėje praėjusią savaitę vyko stipriausių šalies stalo teniso jaunių turnyras „TOP-14“. Teisę jame dalyvauti iškovojo penki mažeikiškiai.
TRYS PRIZININKAI
Turnyre varžėsi po keturiolika stipriausių šalies stalo tenisininkų ir tenisininkių (1987 m. gimimo ir jaunesni). Per dvi dienas sportininkai po kartą susitiko tarpusavyje.
Mūsų rajonui varžybose atstovavo jauniai Marius Bučys, Martyna Sidabraitė, Žaneta Brasaitė bei Ieva Rimeikytė. Turnyre po tris vietas buvo skirta ir artimiausiam jaunių rezervui – šalies jaunučių pirmenybių prizininkams, todėl galėjo dalyvauti Lietuvos jaunučių čempionas, keturiolikmetis Tonetas Domeika.
Vaikinų varžybose pagal pernykščius rezultatus Marius Bučys buvo skirstytas antru numeriu, tokią vietą jis užėmė ir galutinėje įskaitoje. Lemiamoje kovoje dėl pirmosios vietos mažeikiškis 2:3 (nors setais pirmavo 2:1) nusileido pirmuoju skirstytam Edgarui Siručiui, kuris ir tapo turnyro laimėtoju. Jaunasis T. Domeika, įveikęs keturis varžovus, užėmė dešimtąją vietą.
Merginų varžybose triumfavo šalies moterų ir jaunių stalo teniso rinktinės narė, širvintiškė Lina Misikonytė. Po jos išsirikiavo mažeikiškės: Martyna Sidabraitė pasidabino sidabro apdovanojimu, o Žaneta Brasaitė pasipuošė „bronza“.

LAUKIA DAUG TURNYRŲ
Pasak sportininkų trenerio Raimondo Jackevičiaus, šis buvo pirmasis iš keturių turnyrų, pagal kurių rezultatus yra formuojama šalies jaunių rinktinė. Todėl jo rezultatai stalo teniso specialistą nudžiugino: visi mažeikiškiai, rinktinės kandidatai, įrodė, kad yra pasiruošę sezonui ir gali kovoti dėl vietos stipriausioje šalies jaunių ekipoje.
Nepasisekė Ievai Rimeikytei, kuri dar neatsigavo po ligos ir negalėjo iki galo parodyti savo meistriškumo. Tuo tarpu beveik trejais metais jaunesnio T. Domeikos žaidimas paliko gerą įspūdį: mažeikiškis galėjo iškovoti dar daugiau pergalių, be to, žaidimas su vyresniais žaidėjais jam tik į naudą.
Visi prizininkai šį savaitgalį žaidė Šiauliuose vykusiame Baltijos šalių suaugusiųjų rinktinių čempionate (šeimininkų teisėmis jame dalyvavo ir jaunių rinktinė). Mažeikiškiai dar vyks į įvairius tarptautinius turnyrus Rygoje, Panevėžyje ir Mogiliove, vėliau prasidės šalies komandinių čempionatų kovos.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto