Su verslininkais diskutuota apie mokesčius

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybėje vyko rajono vadovų ir asocijuotų verslo struktūrų atstovų susitikimas.
Jame aptarti valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifai. Kalbėta apie individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių fiksuoto pajamų mokesčio dydžius.

Sprendimo projekte dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifų 2019 metams aiškinamajame rašte rašoma, kad, palyginus 2017 ir 2018 metų žemės verčių pokyčius, paaiškėjo, jog per šį laikotarpį žemės ūkio paskirties žemės vertė padidėjo 1,2 karto. Nežymiai didėjo ir kitos paskirties – gyvenamosios teritorijos, komercinės, pramonės ir sandėliavimo žemės vertė.
Todėl, lyginant su ankstesniais metais, 2019-aisiais šiek tiek keisis ir įvairios paskirties žemės nuomos mokesčio tarifai.
Kitąmet žemės ūkio paskirties sklypai bus apmokestinami 0,6 proc. tarifu.
Mažeikių verslininkų asociacijos vykdantysis direktorius Rolandas Lemežis pastebėjo, kad mokesčių tarifus Savivaldybė koreguoja taip, jog pinigine išraiška niekas nesikeičia.
„Kai kurios paskirties žemės ir jos nuomos mokesčiai padidėja, kitos sumažėja, tačiau vidurkis vienodas. Perkainojant žemės vertes tarifais ta galutinė – piniginė išraiška sureguliuojama ir nedidėja. Tai mes tiems tarifams pritariame“, – sakė R. Lemežis.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Su verslininkais diskutuota apie mokesčius”

  1. Reformų sąjūdis parašė:

    2018 m. kovo 14 d. Mažeikių rajono savivaldybėje įvyko Mažeikių rajono savivaldybės vadovų ir Mažeikių rajono verslininkų asociacijos narių susitikimas.
    Susitikime buvo aptartos šios temos: 2018 metų biudžetas, miesto infrastruktūros tvarkymo klausimai, jaunimo ir dirbančių užimtumo klausimai, verslo aplinkos gerinimo Mažeikių rajone ir investicijų pritraukimo klausimai, specialistų, reikalingų Mažeikiuose veikiančioms įmonėms, rengimo Mažeikiuose veikiančiose mokymo įstaigose klausimai.
    Aptariant paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, pasidžiaugta, kad 2017 metais lėšos paramai viršijo 100 000 EUR ribą ir tikimasi, kad 2018 metais SVV rėmimui bus panaudota ne mažesnė suma.

  2. Reformų sąjūdis parašė:

    Kiemų keliai nesutvarkyti ir neapšviesti, nes Savivaldybei trūksta pinigų. Mokykluose ir darželiuose reikia daryti remontus – prašo iš tėvų pinigų, nes Savivaldybė neturi pinigų. Savivaldybė iš biudžeto verslininkams skiria pinigus per Rėmimo programą, bet verslininkai nenori mokėti daugiau žemės mokestį, nors jau seniai prėjo krizė… Verslininkai pabrangina kainą už prekes ar paslaugas, sakydami kad viskas brangsta … nors tuo pačiu didėja ir jo pelnas… bet nesutinka daugiau mokėti už žemės mokestį (nors tai sudaro nuo 0.1 iki 0.3% verslo išlaidų) ir kad gautinos sumos būtu skirtos miesto poreikiams….tvarkymui….grąžinimui… Tai yra todėl kad Verslininkai susitarę dėl netiesioginio politikų rėmimo ateinantiems Savivaldos rinkimams… su dovanoms..medinėse dėžutėse…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto