Sumažėjo gyventojų, neuždirbančių minimalios algos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Sodros“ duomenys rodo, kad gyventojų atlyginimai šiemet didėjo ir maždaug dešimtadaliu daugiau nei praėjusių metų pabaigoje uždirba kas ketvirtas dirbantis žmogus.

„Sodros“ duomenimis, vidutinės  darbo pajamos Lietuvoje trečiąjį šių metų ketvirtį augo 7 proc. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Taip pat sumažėjo gyventojų, kurie neuždirba minimalios algos, tai yra per mėnesį gauna mažiau kaip 380 eurų iki mokesčių.
Kaip teigia „Sodros“ vyriausioji patarėja Julita Varanauskienė, iš 17,9 tūkst. įmonių, kurių darbuotojams metų pradžioje vidutinės išmokėtos algos buvo mažesnės negu minimali alga, trečiąjį ketvirtį šią ribą jau peržengė 3,4 tūkst. įmonių. Dažniausiai atlyginimai minimalią algą perkopė krovininio transporto įmonėse, statybos bendrovėse, parduotuvėse, restoranuose.
Specialistai sako, kad tam daugiausiai įtakos galėjo padaryti „Sodros“ vykdyta vadinamųjų Vyšninių vokų akcija. Žmonės, negaunantys minimalaus atlyginimo, buvo informuojami apie grėsmes nesukaupti būtinojo darbo stažo pensijai.
Deja, nemažėja atotrūkis tarp mažiausiai ir daugiausiai uždirbančių žmonių.
Eurostato duomenimis, pajamų nelygybė Lietuvoje – didžiausia per dešimtmetį.
Statistikos departamento duomenimis, trečiąjį šių metų ketvirtį vidutinis darbo užmokestis visoje Lietuvoje buvo 850 eurų, neatskaičius mokesčių.
Parengta pagal „Sodros“ pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto