Švarinimosi akcijos „laimikio“ – vis mažiau

Akimirka akcijos metu: lopšelis-darželis „Bitutė“ tvarko Juodpelkio tvenkinių kvartalo aplinką. Ritos NORVILIENĖS nuotr.

[nggallery id=823 template=caption]Šeštadienį vykusios nacionalinės tvarkymosi akcijos „Darom“ organizatorių ir dalyvių pastebėjimu, į aplinką šiukšlių išmetama mažiau.

Sutrukdė vėsūs orai

Pavasarį organizuojama visuotinė švarinimosi akcija „Darom“ šiemet vyko dešimtą kartą.
Rajono kaimų, miestų ir miestelių gyventojai, įvairių bendruomenių nariai, kurie turėjo laiko ir noro, stengėsi prisidėti prie šios akcijos.
Kai kurioms bendruomenėms suplanuotas talkas prie vandens telkinių pakrančių, piliakalnių, parkelių bei kitų tvarkytinų vietų sutrukdė šeštadienį buvę vėsūs orai. Šie akcijos dalyviai datos nesureikšmina – talkas žada organizuoti sulaukę palankesnių orų.

Tvarkė Vadagių piliakalnį

Mažeikių rajono bendruomenės pastaruosius kelerius metus aktyviai telkiasi tvarkyti piliakalnių. Ne išimtis ir šie Piliakalnių metai.
Račalių kaimo aktyvas šeštadienį susirinko paplušėti prie Vadagių piliakalnio. Suaugusiųjų vėsus oras neišgąsdino, tačiau mokyklinio amžiaus vaikų į talką jie nesivedė – nenorėjo sušaldyti jų ir susargdinti. Dalis talkininkų – vis tie patys žmonės, bet ateina ir naujų.
„Nuo stačių piliakalnio šlaitų rinkome nupjautas šakas ir krūmokšnius, tempėme juos žemyn ir krovėme į tam skirtą vietą. Bet to, rinkome šiukšles“, – nuveiktus darbus apibūdino Račalių bendruomenės pirmininkė Vida Abrasonienė ir dėkojo talkininkams už pagalbą.

Akcija – nieko naujo

Pašnekovės teigimu, į piliakalnio švarinimo talką bendruomenės nariai atėjo savo noru.
„Nė vienas nebuvo varu atvarytas. Tiesiog pasakėme, kad reikia, kad yra Piliakalnių metai… Juolab kad pašonėje turime Vadagių piliakalnį, kuris yra kaip ir mūsų, kaip ir ne mūsų. Dirbome ir padarėme tiek, kiek tą dieną buvo paruošta darbo“, – sakė bendruomenės vadovė.
V. Abrasonienės teigimu, tokia tvarkymosi akcija jau niekam ne naujiena. Račališkiai joje dalyvauja kasmet – nuo tada, kai ši akcija Lietuvoje prasidėjo.
Plačiau apie akciją skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Švarinimosi akcijos „laimikio“ – vis mažiau”

  1. .... parašė:

    Klausimas,kada tuos surinktus laimikius zada isvezti,nes dabar piemenys baigia maisus isspardyti ir vel bus viskas po senovei

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto