Tarybos sprendime įžvelgiama vaikų diskriminacija

Mažeikių rajono savivaldybės taryba ir meras sulaukė Vyriausybės atstovo Šiaulių ir Telšių apskrityje teikimo. Jame pernai spalio mėnesį priimtame sprendime, kuriame įteisinta skirtingo mokesčio už vaiko maitinimą lengvata dėl ligos, įžvelgiama diskriminacija. Dėl to tarybai siūloma artimiausiame posėdyje iš naujo svarstyti ir pakeisti jau priimtą sprendimą.

Vyriausybės atstovės Šiaulių ir Telšių apskrityje Daivos Kerekeš teikime rašoma, kad Mažeikių rajono savivaldybės taryba 2019 m. spalio 29 d. posėdyje priėmė sprendimą „Dėl mokesčio už vaikų išlaikymą ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašo ir patvirtinimo“.
Šiame apraše yra nurodoma, kad mokestis už maitinimą neskaičiuojamas, jeigu vaikas nelanko ugdymo įstaigos dėl ligos – jeigu vaikas nelanko ugdymo įstaigos daugiau kaip dvi darbo dienas, mokesčio lengvata pradedama taikyti nuo trečios nelankymo dienos. O jeigu vaikas nelanko šios įstaigos penkias ir daugiau darbo dienų, mokesčio lengvata taikoma nuo pirmos nelankymo dienos, pateikus vaiko tėvų prašymą.
Vyriausybės atstovės Šiaulių ir Telšių apskrityje įsitikinimu, būtent ši dalis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo tam tikruose punktuose nustatytų teisėtumo ir bendruomenės ir atskirų savivaldybės gyventojų interesų derinimo principų bei Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme įtvirtinto nediskriminavimo principo.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto