Tyrimas: 65 proc. žmonių bėgant skauda kurią nors kūno vietą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sveikatos specialistų teigimu, bėgimas yra viena labiausiai savijautą gerinti padedančių sporto šakų – mažina stresą, stiprina imunitetą, skatina protinę veiklą ir kūrybingumą bei gerina atmintį.

Atliko tyrimą

Rugpjūčio pradžioje „Eurovaistinės“ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atlikto tyrimo duomenimis, bent kartą per mėnesį teigia bėgiojantys 42 procentai apklaustųjų.
16 proc. iš jų teigia bėgiojantys kelis kartus per savaitę. Pasiteiravus, kokia pagrindinė jų bėgiojimo priežastis, penktadalis (22 proc.) teigia, kad bėga, nes nori numesti svorio.
Specialistus labiausiai neramina, kad net 65 proc. bėgiojančių žmonių bėgant skauda kurią nors kūno vietą.

Labiausiai skauda kojas

Apklausos duomenimis, 35 proc. bėgant neskauda jokios kūno dalies. 26 proc. skauda kojas, 12 proc. – nugarą, 14 proc. – įvairias kūno vietas. Tarp išvardintų minimos pėdos ir pilvas.
Lietuvos lengvaatletė, ilgų nuotolių bėgikė Diana Lobačevskė, komentuodama tyrimo rezultatus, sako, skausmas bėgant yra normalus dalykas.
„Pradedantis bėgioti žmogus yra fiziškai silpnas, todėl yra normalu, kad jam viską skauda. Derėtų suklusti ir atskirti sąnarių ir raumenų skausmus. Tai yra du skirtingi dalykai. Jei bėgiojant skauda sausgysles ar sąnarius, vadinasi žmogus daro kažką ne taip, tačiau raumenų skausmo nereikia bijoti. Tai nėra trauma, atvirkščiai, sakoma, kad jei tau skauda raumenis, treniruotė buvo labai gera“, –  pasakoja profesionali sportininkė.
Anot jos, kiekvienam bėgiojančiam būtina įsiklausyti į kūno siunčiamus signalus ir jei skausmas toks, kad net negalite paeiti, tai ženklas, jog kuriam laikui privalote sustoti.
„Man ir pačiai neretai tenka susidurti su skausmu, nes turiu tokią ydą, kad nemėgstu ilsėtis. Mano kūnas dirba du kartus per dieną ir kai staiga man sako sustoti ir savaitę kūnui neduoti jokio krūvio, būna labai sudėtinga. Tada bėgiojimą iškeičiu į kitą sportą – plaukimą ar važinėjimą dviračiu. Poilsiui renkuosi ir masažus, tai puikus būdas atstatyti pavargusius raumenis“, – patirtimi dalinasi D. Lobačevskė.

Svorio metimas – tinkama priežastis

Pasiteiravus, dėl kokios priežasties žmonės bėgioja, beveik pusė (49 proc.) teigia, kad nori jaustis geriau, 22 proc. sako bėgiojantys tam, kad numestų svorio, 16 proc., nes nori atrodyti gražiau.
D. Lobačevskė teigiamai vertina tokius rezultatus ir sako, kad svorio metimas yra tinkama priežastis bėgti. Pasak jos, svarbiausia bėgiojant turėti tikslą, nes kai jis yra, atsiranda ir noras kažką daryti.
„Numesti svorio – puiki motyvacija. Manau, kad daugelis su manimi sutiktų, kad pats geriausias būdas, padėsiantis atrodyti geriau, yra bėgimas. Žmogus matydamas savo rezultatą ir tobulėjimą, dar labiau užsiveda ir dar atkakliau pradeda siekti savo tikslo“, – tikina „Eurovaistinės“ iniciatyva atliktos apklausos duomenis komentuojanti sportininkė.

Profesionalo patarimas – neskubėkite

Pernai Meksike (Meksika) maratoną laimėjusi profesionali sportininkė D. Lobačevskė pradedantiesiems bėgikams pataria neskubėti.
„Reikia pradėti po truputį, o nebandyti siekti rezultato maksimaliai, nes po trijų dienų ar savaitės, patikėkite manimi, jūs nenorėsite žiūrėti į bėgimą. Rezultatų niekada nepamatysite greitai, jų reikia išlaukti“, – teigia garsi Lietuvos lengvaatletė.
Neprofesionaliai sportuojantiems ji rekomenduoja nepamiršti tempimo bei apšilimo pratimų, kurie padeda išvengti rimtesnių bei sunkesnių traumų, fizinį krūvį didinti palaipsniui, nepersistengti ir nepervargti.
Pasak D. Lobačevskės, pats tinkamiausias laikas sportuoti yra tarp 17 ir 20 valandos, nes organizmas geriausiai prisitaiko fiziniam aktyvumui, o tai daryti reiktų tris kartus per savaitę. Nepamirškite ir sveikos gyvensenos įpročių, reguliarios ir subalansuotos mitybos bei tinkamos ir patogios aprangos bei avalynės. Visas šis kompleksas padės pasiekti rezultatų.

Parengta pagal „BNS Spaudos centro“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto