Už melagingą skambutį gali tekti sėsti į areštinę

Melagingi skambučiai ne tik trikdo pareigūnų darbą, bet ir trukdo prisiskambinti tiems, kuriems tuo metu iš tikrųjų reikalinga pagalba. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Visų melagingų, su nelaime nesusijusių skambučių Bendrojo pagalbos centro numeriais autoriai bus baudžiami įspėjimu, bauda iki 500 Lt arba administraciniu areštu iki trisdešimties parų.
Tai užtikrina nuo šių metų įsigalioję Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai.

Sumažins skambučių skaičių

Vidaus reikalų ministerija praneša, kad bus baudžiama už melagingus, piktavališkus, pagalbos centro pareigūnų darbą trikdančius skambučius pagalbos telefono numeriais, taip pat už pareigūnų garbę ir orumą įžeidžiančius komentarus ar pranešimus, kuriais nėra siekiama pranešti apie pagalbos poreikį.
Už tokius nusižengimus asmenys bus baudžiami įspėjimu, bauda nuo 300 iki 500 litų arba administraciniu areštu nuo 15 iki 30 parų.
Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis teigia besitikintis, kad tokia administracinė atsakomybė stipriai sumažins melagingų skambučių skaičių.
Pasak ministro, jie ne tik trikdo pareigūnų darbą, bet ir trukdo prisiskambinti tiems, kuriems tuo metu iš tikrųjų reikalinga pagalba.

Tokios pat baudos ir už trukdymą ugniagesiams

Iki šiol galioję teisės aktai nustatė atsakomybę už žinomai melagingus skambučius tik tuo atveju, jei būdavo sukeliamos pasekmės – teko išvykti specialiosioms tarnyboms, kilo žmonių sumaištis ar padaryta didelė turtinė žala.
Naujos nuostatos įrašytos atsižvelgiant į tai, kad didžioji dalis melagingų skambučių nesukelia tokių pasekmių, tačiau turi neigiamą poveikį pareigūnų darbo krūviui ir kokybei.
Administracinių teisės pažeidimų kodekso papildymas taip pat užkerta kelią veiksmams, kuriais trukdoma gesinti gaisrus ar atlikti gelbėjimo darbus, kai šiuos veiksmus atliekantys asmenys neklauso Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno nurodymo ar reikalavimo juos nutraukti. Už tai numatytos tokio pat dydžio baudos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto