Už žvejybos taisyklių pažeidimus – didelės baudos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkosaugininkai žvejams primena, kad nuo sausio mėnesio įsigalioja kai kurie žvejybos taisyklių pakeitimai. Juos būtina žinoti, nes už pažeidimus gresia didelės baudos.

Įsigaliojo draudimas

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas paskelbė mėgėjiškos žūklės apribojimus, kurie žvejus mėgėjus pasiekia kiekvienais metais.
Nuo sausio 1-osios iki balandžio 20-osios draudžiama žvejyba, masalui naudojant gyvas žuveles. Šį mėnesį lydekas dar leidžiama žvejoti su dirbtiniais masalais ar dalimi negyvos žuvelės, o nuo vasario 1-osios iki balandžio 20-osios lydekų žvejyba mūsų šalyje draudžiama.
„Vienos žūklės metu galima sugauti nedaugiau kaip tris ir ne mažesnes kaip 45 cm ilgio lydekas. Mažesnės lydekos ir tos, kurios viršija leistiną kiekį, turi būti nedelsiant paleidžiamos į tą patį vandens telkinį. Be to, vienas žvejys gali naudoti ne daugiau kaip keturis žvejybos įrankius“, – žvejams mėgėjams primena departamento Administravimo ir teisės skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Konderauskas.
Už šių taisyklių pažeidimą numatyta bauda iki 289 eurų ir įrankių bei priemonių konfiskavimas. Už  kiekvieną neteisėtai sugautą lydekaitę žvejui tektų pakloti dar po 160 eurų.
Kaip informavo mažeikiškiai aplinkosaugininkai, pernai šio draudimo galiojimo laikotarpiu pažeidimų nebuvo užfiksuota.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto