Valentinos nori dėmesio, Valentinai nemoka flirtuoti…

„Įsitikinau, kad flirtas telefonu yra veiksmingas. Susipažinau su vaikinu, parašiusi SMS žinutę į „Roventą“. Bendraujame jau tris mėnesius ir jaučiamės puikiai“. „Tik grybai susirašinėja su nepažįstamomis. Tik pagalvokit, bendraujant SMS ji gali atrodyti labai „faina“, o kai susitinki, nuomonė žiauriai pasikeičia. Ar verta pinigus veltui leisti? Gal geriau „nuvaryti“ į miestą ir „nusikabinti“ kokią…“ „Mano vyras bendrauja telefonu. Ta moteris žino, kad aš apie tai žinau. Abu jie iš manęs šaiposi. Kai sužinojau, kad jie aptarinėja mano intymų gyvenimą, kuris praktiškai mirė prasidėjus tiems skambučiams, mane tai taip pažemino, kad esu pasiryžusi skirtis“. „Siaubas! Kaip per televiziją galima rodyti tokias nešvankybes? Kai perskaitau, jog vienuolikmetė ieško berniuko, man plaukai pasišiaušia…“ Tokių ir daug kitų nuomonių teko išgirsti apie kabelinės televizijos „Roventa“ žaidimą „Pramogauk SMS“.
Kadangi artėja Šv. Valentino diena, „Santarvė“ nusprendė padaryti nedidelę provokaciją ir išsiaiškinti, ar Mažeikių vyrai moka flirtuoti.

PASIŪLA DIDELĖ
Sekmadienio vakarą į „Roventą“ nusiunčiau SMS žinutę: „Sekmadienio vakaras. Rytoj vėl teks įsisukti į darbų sūkurį… Linksma moteris norėtų susipažinti su romantišku vyru“. Atrodo, nieko nepamelavau: rytoj darbas, esu linksma (kartais), o romantiški vyrai, manau, žavi kiekvieną moterį.
Akimirksniu pasipylė SMS. Jų buvo tiek daug, kad net pirštai paskaudo nuo telefono mygtukų spaudinėjimo. Svarbiausias uždavinys – nesumaišyti, kuriam kokią žinutę rašai. Pasitaikė ir tokių situacijų, todėl akimirksniu pasireiškė vyriškas išdidumas: „Matyt, didelė pasiūla. Ar nebus per daug?“ Susidarė įspūdis, kad jis mano, jog tą pranešimą televizoriaus ekrane perskaitė tik jis vienas…
Pasirodo, kad populiariausias būdas užmegzti pažintį yra toks: „Labas. Kiek tau metų?“ Kai kurie dar pridėdavo žodelį „atrašyk“, iš karto parodantį intelekto lygį.
Dažnoje žinutėje buvo kviečiama iš karto susitikti, nežiūrint į tai, kad jau gana vėlus metas. Be to, prieš tai net nepasidomėjus, koks tos kviečiamosios amžius, svoris, šeimyninė padėtis. Į klausimą, kokią romantiką jie siūlo, ateidavo tradicinis atsakymas: „Geras seksas“.

DAŽNIAUSIAI PRAŠOMA SEKSUALINIŲ PASLAUGŲ
Iš žinučių turinio – dažniausiai buvo prašoma seksualinių paslaugų – peršasi išvada, kad daugiausia rašo nepilnamečiai arba neseniai pilnametystės slenkstį peržengę jaunuoliai. Kai kurie iš karto prisipažindavo esą labai jauni, tačiau juos labai dominančios vyresnio amžiaus moterys. Buvo ir tokių, kurie prašė pamokyti intymaus gyvenimo paslapčių. Vienas vaikinas rašė, kad jo mergina prašanti kai ką ( ko būtent prašo, aš geriau nutylėsiu) jai padaryti. Pasirodo, jis to nemoka, todėl nusprendė, kad jam reikia mokytojos.
Vienas jaunuolis buvo ypač konkretus: „Nori pasimylėti šį vakarą? Ar tavo didelė krūtinė? Ar tu gera lovoje?“ Pasidomėjus, ar jis pats yra seksualus, jaunuolis įsižeidė: „Aišku, kad seksualus! Kaip aš nebūsiu seksualus? Tai ar mylėsimės?“
Beje, daugelis vyrų neslėpė, kad yra vedę ir nesiruošia skirtis, augina vaikus. SMS rašiusiųjų amžiaus vidurkis – 33–35 metai.
Arūnu pasivadinęs 33 metų vyriškis (pasirodo, Mažeikiuose Arūnas – labai populiarus vardas, nes net 4 vyrai taip prisistatė) rašė, kad jam norisi kažką pakeisti, norisi „ekstrimo“, tai yra sekso. Vyrukas kalbėti apie romantiką nenorėjo. Anot jo, to telefonu neparodysi, tačiau intensyviai siekė išsiaiškinti mano seksualines fantazijas.
Paklausus, kodėl to „ekstrimo“ nesiekia su žmona, Arūnas teigė bandęs, tačiau žmona jo nesupratusi, todėl intymus gyvenimas pasidaręs „įprastas, privalomas, be aistros ir noro“. Vyriškis griežtai nusistatęs prieš prostitučių paslaugas, nes jos – tai dirbtinis orgazmas“.

ROŽĖ, ARBATA, POEZIJA
Buvo ir tokių, kurie perskaitė žinutės turinį ir savaip aiškinosi tai, kas parašyta. Maloniai nuteikė 29 metų vyras, kuris vietoj pabodusio „Labas. Kiek tau metų?“ atsiuntė rožės paveiksliuką. Į mano padėką atsakė: „Jūsų žinutė atrodė tokia liūdna, kad pamaniau, jog gal pakelsiu nuotaiką“. Patikinus, kad nuotaika tikrai pagerėjo, jis parašė: „Pataikiau! Šiaip aš pagal save sprendžiu. Man taip pat liūdna, o sekmadienį Mažeikiuose nėra kur išeiti. Be to, šalta, o rytoj į darbą“. Būtent taip mudviejų susirašinėjimas ir baigėsi. Jokių kitų klausimų.
Siūlyta ir gėrimų. Populiariausia – arbata. Pasirodo, šis gėrimas asocijuojasi su romantika. Tiesa, buvo likę tik pora dienų iki kinų švenčiamų Naujųjų metų, todėl gal ir tai turėjo kokios įtakos.
Neišvengta ir poezijos: „Kažkam atrodau aš žavus, kai kam linksmas ir gražus. O aš manau, kad kiekvienas savaip yra nuostabus“, „Apklosiu tave šiltais meilės sparnais, apkabinsiu aš tave karštai, pabučiuosiu tave tyliai tyliai, švelniai, kad mums pavydėtų net balti angelai“, „O būna taip, kad myli ir galvoji, tačiau žodžių nerandi. Ir juos giliai krūtinėje nešioji. Ir juos giliai širdy jauti. Geros nakties, gražuole, bučkis“. Štai kaip! Ir meilės žodžiai, ir komplimentai, nors saldžiakalbis net neįsivaizduoja, kam rašo.

Pakomentuoti mūsiškę provokaciją paprašėme Vilniaus universiteto dėstytojos, psichologės-konsultantės Editos ČEKUOLIENĖS:

PASISIŪLEI – LAUK PIRKĖJO
– SMS yra naujas bendravimo lygis, toks pat, kaip ir pokalbiai internetu. Tai – ieškojimas tam tikros seksualinės rinkos. O telefoninės kompanijos iš to daro biznį. Juk žinutės kainuoja.
Be to, tai – žmonių pasiūla. Jūs taip pat išėjote į tą rinką. Jūsiškę žinutę buvo galima įvairiai interpretuoti: gal esate sekso pasiilgusi moteris, gal jaučiatės vieniša… Pasisiūlėte kaip turguje – nori pirk, nori nepirk. Ir štai atsirado tiek pirklių.
Visos SMS buvo tam tikras meilinimosi, koketavimo lygis, juk kai kurios žinutės jums buvo priimtinos, pavyzdžiui, rožės atsiuntimas. Nekaltas koketavimas, kaip ir vyro šypsena moteriai. Tačiau daugiau niekas nesieja, neįpareigoja. Čia mažytė užuomina: „Pasižiūrėk, koks aš šaunus, linksmas“. Juk nieko nėra be reikalo.

FLIRTAS – BŪDAS PASITIKRINTI
Mano nuomone, pas mus yra gana žema flirto, koketavimo kultūra. Kartais bendradarbiai įtariai žiūri, kai vyras ar moteris kažkam nusišypso. O juk labai natūralu, kad žmonės koketuoja. Taip pat natūralu, kaip moterų makiažas. Juk eidamos į darbą, moterys pasidažo, susitvarko plaukus, apsivelka kitus drabužius nei namuose, o ruošdamosi vakarėliui, apsiauna aukštakulnius batelius. Kodėl tą daro? Nori patraukti vyrų dėmesį. Juk namuose reta moteris dažosi. Sakome, kad nėra prieš ką dažytis, nes vyras seniai nebemato, nepastebi, kokius dažus naudojate. Vadinasi, taip daroma kažkam kitam. Žinoma, dėl JO, tačiau kažkam kitam. Tai yra tam tikra flirto išraiška. Ir visiškai nereiškia, kad jos nori išduoti savo vyrą.
Tokiu būdu moterys tarsi pasitikrina, ar dar patinka kam nors. Jeigu patinka, vadinasi, turi patikti ir savajam. Tačiau jeigu neatkreipia į save kitų dėmesio, vadinasi, būtina kažką keisti. Geroji flirto pusė – pasitikrinimas, ar iš tikrųjų tarp sutuoktinių viskas gerai, ar neapsigyveno rutina.
Kodėl moterys avi aukštakulnius batelius? Juk visiškai nenatūralu vaikščioti pasistiebus. Tačiau norima, kad kojos atrodytų ilgesnės. Tai – seksualinė kalba, kuria pasakoma, kad ji – subrendusi moteris, kojos ilgos, o ne tokios putlios, kreivos, kaip mažos mergytės. Moteris pabrėžia, kad ji yra tinkama poravimuisi.

MOTERIS TRAUKIA MERGIŠIAI
Artėja Valentino diena. Kiek bus įvairiausių flirto simbolių! Žinoma, jie išvirto į tam tikrą komerciją, tačiau kodėl ją reikia neigti, jeigu ji tikslingai ir gražiai panaudojama? Pavyzdžiui, aš nesugebu padaryti gražios širdelės, tai kodėl man jos nenupirkus.
SMS taip pat yra komercija. Antra, tai – būdas flirtuoti.
Kadangi tie jauni žmonės nemoka flirtuoti, jie sako tiesiai šviesiai: „Darykime seksą“. Dažnai jie ir patys bodisi tų žodžių, svajoja apie gražius jausmus. Merginos laukia romantiškos meilės. Nori, kad jų išrinktasis būtų ypatingas tuo mokėjimu kalbėti, elgtis, sudaryti tokią atmosferą, jog norėtųsi eiti paskui jį nors ir į pasaulio kraštą.
Flirto meno reikia išmokti. Pavyzdžiui, norint tapti mergišiumi, reikia turėti ne vieną moterį. Tikriausiai ir Mažeikiuose yra vyrų, žinomų kaip mergišiai. Tačiau jie vis tiek traukia – prie jų limpa moterys. Tie vyrai turi šarmo, kurio dažnai moterys neįžvelgia savo sutuoktiniuose. Beje, traukiantys moteris vyrai dažniausiai nebūna gražuoliai. Tiesiog jie yra įvaldę gundymo, flirtavimo aukštąjį pilotažą.

MOTERYS – GERESNĖS FLIRTUOTOJOS
Tas jums rašęs žalias jaunimėlis nori sekso, tačiau nemoka gundyti, todėl jis ir sako: „Poruokimės arba padaryk man tą ar tą“. Manau, kad iš tikrųjų jie niekada neateitų į tuos susitikimus. Išsigąstų. Paprasčiausiai tai – jų seksualinės fantazijos.
Juk mes, suaugusieji, taip pat turime seksualinių fantazijų. Nemanau, kad šokant švelniau priglausta ar išgirdusi kokią gundančią frazę moteris pradėtų purtytis ar keikti tą žmogų. Jai malonu. Vadinasi, ji kažkam patinka.
Apskritai moterys yra geresnės flirtuotojos nei vyrai. Todėl mes žavimės vyrais, kurie moka gražaus gundymo meno. Moterims nepatinka tiesioginis pasakymas: „Aš noriu, einam“. Mes mintyse prašome: „Tu sugundyk mane, tu kažką tokio padaryk, paflirtuok su manimi taip, kad aš galėčiau ištirpti“.
Svajonių vyras niekada tiesiogiai nekalbės apie lovą. Jis kalba apie kitką, tačiau sudaro tokią aureolę, kad tu pradedi svajoti apie tai, koks galėtų būti pasimylėjimas su juo. Nors praktiškai to galbūt niekada ir neįvyks. Tai – tik fantazijos, kurią galbūt realizuos su kitu vyru. Ir čia nėra nieko blogo.

VALDO PRIKLAUSOMYBĖ NUO SEKSO
Flirtas yra žaidimas ir SMS yra žaidimas. Žaisti reikia taip, kaip žaidžia vaikai, kurie žaidimu jokio rezultato nesiekia. Suaugę žmonės dažnai pamiršta žaidimo principus, todėl jį supainioja su realybe. Puiku, jeigu flirtas lieka tik žaidimas, nes išlieka puikūs prisiminimai. Tačiau jeigu supainiojame su realiais dalykais, noru pasiekti rezultato, tada prarandame žaidimą ir iš viso to išeina velniava, „nei seksas, nei keksas“.
Statistika rodo, kad vyrai dažniau pasiduoda meilės nuotykiams nei moterys. Beje, yra priklausomybė nuo sekso. Galima būti priklausomam lygiai taip pat, kaip ir nuo alkoholio, narkotikų. Tie žmonės nesiruošia skirtis, įsipareigoti kitai moteriai. Jiems reikalingi susitikimai be jokių pažadų. Tokie ryšiai labai retai perauga į rimtus santykius.
Aš pateisinu tuos žmones, kurie žino, ką daro, vėliau dėl to gailisi. Vadinasi, jie dar neturi tos priklausomybės, gali valdyti procesą. Tačiau jeigu jis „eina per moteris“, nežiūri, koks jų amžius ir visa kita, o tik galvoja apie patyrimų kolekciją, vadinasi, jis yra priklausomas.
Tikri, geri meilužiai niekada nesigirs savo patirtimi ir niekada nekalbės apie intymų gyvenimą su žmona. Tie, kurie giriasi ir aiškina, kiek kartų ir su kuo yra buvę, žemina savo sutuoktinę, praktiškai yra nevykę meilužiai, turintys daugybę kompleksų. Jie ieško dar ir dar kartą vien todėl, jog tikisi, kad galbūt pasiseks.

MOKI BENDRAUTI – MOKI IR FLIRTUOTI
Negalima patarti, kaip išmokti flirtuoti. Taip pat, kaip negalima pasakyti, kaip išmokti inteligencijos. Tas mokėjimas priklauso nuo aplinkos, kurioje žmogus išaugo. Tai nesutampa su išsilavinimo cenzu. Juk ir universitetą baigęs žmogus gali būti didžiausias chamas. Labai svarbu aplinka. Niekada meilužiai meilužių nepasirinks iš kitos aplinkos.
Vaikai, gyvendami flirtą neigiančioje aplinkoje, niekada neišmoks flirtuoti, sakyti komplimentus, kalbėti su žmogumi taip, kad jam patiktų.
Jeigu žmogus moka bendrauti, jis tikriausiai mokės ir flirtuoti. Geriausiai flirtuoja kūrybiniai žmonės. Jie ir meilužiai būna geriausi, nes visada siekia kažko naujo. Reikia mokėti moteriai parodyti, kad ji yra išskirtinė, karalienė. Visos to nori, ir visai nesvarbu, kiek jai metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto