Vasaros stovyklose – skautiškas gyvenimas kartu

Žemaitijos skautų organizacijai vasara – stovyklų metas. Jau šio mėnesio pabaigoje Renavo stovyklavietėje prasidės jaunesniųjų skautų stovykla „Vilkas Džiunglėse“, o liepos viduryje – viena iš didžiausių metinių stovyklų „Kibirkštis“, kuri skirta ne tik skautams, bet ir šeimoms.

Stovykla – ne tik skautams

Jaunesniųjų skautų stovykla, kurioje laukiami vaikai nuo 9 iki 12 metų amžiaus imtinai, vyks keturias dienas nuo birželio 30-osios. Pirminiais organizacijos duomenimis, į stovyklą jau užsiregistravo apie trisdešimt vaikų. Tikimasi, kad iki galutinės datos jų bus dar gausiau.
Liepos 17–23 dienomis Žemaitijos skautų organizacija kviečia susiburti į stovyklą „Kibirkštis“. Ji bus įkurta Dingailiuose (Se-dos seniūnijoje). Šioje stovykloje laukiami visi: ir skautai, ir kiti, kurie nori išbandyti laukinio gyvenimo sąlygas.
Dalyviai bus suskirstyti į gyvenamąsias erdves – pastovykles: jaunesnieji skautai, skautės, skautai ir šeimos.

Įtraukti ir ukrainiečiai

Stovykloje „Kibirkštis“ laukia gyvenimas gamtoje, nakvynė palapinėse, po tentais arba kitokiose savo pasigamintose pasto-gėse, prausimasis – įrengtoje prausykloje, maudymasis – Varduvos upėje ir Renavo tvenkinyje.
„Visus šioje stovykloje pasitinkame su šūkiu: „Jei nori nuotykio, išbandymų – atvyk.“ Joje gyvensime tikrai skautiškai, laukia žaidimai, komandinės veiklos, naujos pažintys, skautiškų įgūdžių tobulinimas, pažintis su specialybėmis ir kitos veiklos. Ką duo-da tokios stovyklos? Tikriausiai visa tai, ką jau išvardijau. Ir manau, kad pasitobulinti, išmokti išgyventi gamtoje yra smagu. O kur dar bendravimas, nauji draugai, nauji potyriai“, – sakė Žemaitijos skautų organizacijos valdybos tarybos pirmininkė, vyres-nioji skautė Jurgita Girdvainienė.
Ši stovykla nuo praėjusiais metais rengtųjų skirsis tuo, kad, įgyvendinant projektą, joje dalyvaus ne tik ukrainiečiai skautai, bet ir kiti karo siaubiamos Ukrainos žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto