Iki pergalės mažeikiškiams pritrūko vieno metimo

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Krepšinio trileriu su pratęsimu baigėsi paskutinės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybių rungtynės šį sezoną Mažeikiuose.
Po jų „Mažeikių“ krepšininkai nebeteko galimybės pakilti iš paskutinės turnyrinės lentelės vietos.

Pratęsimą išplėšė tritaškiu

Paskutines namų rungtynes LKL su Panevėžio „Lietkabeliu“ mažeikiškiai pradėjo daug žadančiai – po paskutinėmis pirmojo kėlinio akimirkomis Evaldo Šaulio pelnyto metimo su pražanga mūsų komanda pirmavo rezultatu 18:16.
Deja, antrajame kėlinyje nepavyko pranašumo išlaikyti, varžovai ne tik pasivijo mažeikiškius, bet ir persvėrė rezultatą, tad ilgoji pertrauka prasidėjo esant rezultatui 39:35 svečių naudai.
Antrosios rungtynių dalies iniciatyva priklausė mūsų komandai, kuri, triukšmingai palaikoma sirgalių, rezultatą persvėrė. Po trečiojo kėlinio „Mažeikiai“ pirmavo net septynių taškų skirtumu, o likus dviem minutėms iki rungtynių pabaigos mūsų ekipos persvara siekė net keturis taškus. Tačiau panevėžiečiai nepasidavė – likus keliolikai akimirkų iki rungtynių pabaigos, jie pirmavo trimis taškais.
Paskutinėmis rungtynių  sekundėmis sirgalius ant kojų sukėlė Simonas Serapinas, kuris tritaškiu metimu išplėšė rungtynių pratęsimą – 79:79.
Jo metu mūsų komanda vėl buvo priekyje, tačiau kelios klaidos, sėkmingas varžovų puolimas ir nors Sidnis Sandersas paskutinėmis sekundėmis dar bandė išplėšti pergalę, tačiau to padaryti nepavyko  – panevėžiečiams pralaimėta rezultatu 88:89.

Džiaugėsi sirgalių palaikymu

Mūsų ekipai paskutinėse namų rungtynėse 19 taškų pelnė Darius Tarvydas, 17 – Darius Pakamanis, 16 – Raimondas Danys, kuris pataikė keturis tritaškius metimus iš penkių.
„Gaila, bet mes neturime nugalėtojų mentaliteto – nesugebame sužaisti paskutinių rungtynių minučių ir nelaimime prieš komandą, kurios pagrindinis žaidėjas Evaldas Žabas, pelnęs 25 taškus, išsibauduoja. Rungtynių pabaigoje darėme daug klaidų, pralaimėjome kovą po krepšiais (panevėžiečiai jų atkovojo net aštuoniolika daugiau), tas pats vyko ir per pratęsimą.
Noriu nuoširdžiai padėkoti sirgaliams, kad visą sezoną, neatsižvelgiant į rezultatus, ėjo į varžybas, palaikė mus, buvo šeštasis žaidėjas aikštelėje… Matome, kad krepšinis Mažeikiuose yra mylimas ir tai verčia mus kovoti negailint jėgų“, – po paskutinių rungtynių namuose kalbėjo komandos vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys ir klubo direktorius Giedrius Petrulevičius.
Dabar mažeikiškių laukia paskutinės trejos rungtynės išvykose: ketvirtadienį jie žais Utenoje, šeštadienį – Prienuose, o antradienį – Kėdainiuose.