Egzaminų pedagogai neblokuos, o Rugsėjo 1-osios šventė gali neįvykti

Šeštadienį Vilniuje vykusiame Nacionaliniame pedagogų kongrese dalyvavo ir mokytojai iš mūsų rajono mokyklų bei ugdymo įstaigų.
Kongreso dalyviai svarstė opias šalies mokyklų problemas, kalbėta apie švietimo ateitį, streikus.
„Aptarėme net galimus kandidatus į Švietimo ir mokslo ministerijos vadovo kėdę“, – sakė kongrese dalyvavusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų (LŠDPS) Mažeikių susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė.
Į kongreso darbą įsijungė visos penkios streikus rengusios profesinės sąjungos: be LŠDPS, dalyvavo Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos, Lietuvos krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ bei profesinės sąjungos „Sandrauga“.
Pusseptinto šimto į kongresą susirinkusių pedagogų aplankė Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas, jo pavaduotojai Vydas Gedvilas bei Andrius Kubilius. Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė nepasirodė.Kongrese priimtas kreipimasis į Prezidentą Valdą Adamkų, kuriame, be kita ko, prašoma sustabdyti totalitarinį Lietuvos švietimo sistemos žlugdymą, skirti tinkamą švietimo finansavimą, sugrąžinti pedagogų prestižą visuomenėje. Taip pat priimtos ir penkios rezoliucijos, solidarumo tarp pedagogų profsąjungų deklaracija. Kongrese nuspręsta abitūros egzaminų neblokuoti, bet jei nebus atsižvelgta į kongreso reikalavimus bei 25 procentais pakelti Seimo žadėti pedagogų atlyginimai, galima tikėtis, kad naujieji mokslo metai rugsėjo 1ąją neprasidės.
„Bijom, kad Vyriausybė mūsų neapgautų ir žadėtų 25 procentų negausime. Premjero Kirkilo pažadas šakėmis ore rašytas“, – „Santarvei“ sakė J. Čejauskienė.
Vytautas MALŪKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto