Kaziuko mugėje moksleiviai mokėsi verslo pradmenų ir šauniai linksminosi

Vakar daugelyje miesto mokyklų, minint šv. Kazimiero – Lietuvos globėjo – vardadienį, vyko nuotaikingos Kaziuko mugės. Moksleiviai ne tik turėjo progą parodyti savo sugebėjimus, išmonę, bet ir įgyti verslo žinių parduodami savo gaminius.LINKSMINO MUZIKANTAI
Iš pat ryto su muzika Kaziuko mugės dalyvius pasitiko Kazimiero Jagmino pradinė mokykla. Visuose mokyklos koridoriuose, salėje jaunieji prekybininkai siūlė savo prekes: čia galėjai įsigyti įvairiausių vaikų pagamintų dirbinių, ne be mamyčių pagalbos iškeptų skanumynų, suvenyrų.
Mugėje savo paveikslus demonstravo tautodailininkai Benigna ir Pranciškus Tolišiai, floristikos meno puokštes siūlė „Dianos gėlės”. Smagiai visus nuteikė mokyklos muzikos būrelio, vadovaujamo mokytojos Eugenijos Kliauzienės, jaunųjų muzikantų ir skudutininkų ansamblio atliekama muzika, linksmos muzikantų iš Viekšnių melodijos.

IŠGIRDO ŠV. KAZIMIERO ISTORIJĄ
Mugėje vaikams papasakota ir Kaziuko mugės atsiradimo istorija. Šv. Kazimieras buvęs geras, doras, sąžiningas karalaitis, kurio visiškai nedomino karališkas gyvenimas. Kazimieras mieliau draugavo ir bendravo su vargšais, juos nuolat globojo. Po karaliaus mirties prie Kazimiero kapo prasidėję stebuklai: čia pasimeldusieji pasveikdavo, nelaimėliams prasidėdavo geresnis gyvenimas, pildėsi žmonių troškimai. 1662 metais Romos popiežius paskelbė Kazimierą šventuoju. Tai buvo pirmasis Lietuvos šventasis.

MUGĖ JAU 10-OJI
Kovo 4-oji – Kazimiero mirties diena – minima kaip didelė šventė, nes tai yra jo ėmimo į dangų diena. Jau 400 metų tą dieną pagerbti savo globėjo į Vilnių renkasi minios žmonių. Čia vykdavo įvairūs amatininkų mainai, prekybininkų susiėjimai. Taip Kaziuko mugės tradicijos atėjo iki mūsų dienų.
Pirmoji Kaziuko mugė K. Jagmino mokykloje įvyko prieš 10 metų. Šventės proga išleistas mokyklos laikraštukas „Daigeliai”, mugėje apsilankė ir mažieji mokyklos draugai – pirkėjai iš „Bitutės” ir „Delfino” lopšelių-darželių.

MAINĖ IR DOVANOJO
„Žiburėlio” pradinėje mokykloje Kaziuko mugė jau taip pat tapusi tradicija. Atvykti į šventę čia visada ragina kviesliai. Vaikai, padedami tėvelių, ruošia darbelius, o mugėje kiekvienas turėjo savo prekę girti ir siūlyti pirkėjams. Jei parduoti nepasiseka, darbelius galima mainyti, dovanoti. Mugėje kasmet sulaukiama svečių, puoselėjančių liaudies tradicijas ir senuosius amatus: verbų rišėjų, pynėjų, drožėjų. Vakar savo medžio drožėjo amatą demonstravo Algirdas Česnauskas.
Kruopštumu stebina mažoji audėjėlė – ketvirtokė Simutė Batakytė, šio amato pramokusi iš savo močiutės.
Šie metai – pirmieji, kai mokykloje organizuojamoje Kaziuko mugėje savo darbelius parodė ir lopšelio-darželio „Žilvitis” auklėtiniai, į svečius šventėn atvyko ir „Eglutės” bei „Saulutės” darželinukai.

VISOS SĄLYGOS
Vidurdienį į Kaziuko jomarkėlį rinkosi ir Tirkšlių vidurinės mokyklos moksleiviai, jų tėvai, miestelio gyventojai. Susirinkusiuosius aktyviai pirkti ir linksmintis kvietė Kazimiera su Kaziuku. Šventėje visus linksmino mokyklos liaudies šokių ir daiJono STRAZDAUSKO nuotr. Jono STRAZDAUSKO nuotr. nų kolektyvas, vadovaujamas pedagogių Ingos Nicytės ir Virginijos Letukienės.
Mokyklos direktoriaus pavaduotoja popamokinei veiklai Daiva Abrutienė pasakojo, kad jų Kaziuko jomarkėlyje galima gauti visas paslaugas: ir atsigerti, ir pavalgyti, patrypti, padainuoti, ir šiaip gerklę palaidyti.
Meninio ir darbinio ugdymo ratelio moksleiviai, vadovaujami technologijų mokytojos Dalios Mašeckienės, siūlė įsigyti įvairiausių mezginių, nėrinių, suvenyrų. Stebino didelis medžio dirbinių pasirinkimas – moksleiviai siūlė savo gamybos namų apyvokos, daugiausia virtuvėje reikalingus daiktus, čia galėjai įsigyti įvairiausių medinių priemonių – nuo bulvių skustuko iki geldos.

VISI DARBAI REIKALINGI
Savo dirbinius mugėje siūlė ir svečiai – viešosios įstaigos „Vilties erdvė” specialiųjų dirbtuvių amatininkai, rankdarbių gamintojai.
Mokyklos vienuoliktokės siūlė kirpėjų paslaugas, aštuntokai už tam tikrą mokestį buvo pasiruošę šveisti batus. Paklausti, ar jų nežemina toks darbas, mokiniai atsakė, kad nėra žeminančių ar aukštinančių darbų: visi geri darbai reikalingi. Vaistažolėmis prekiaujanti Irena Jastrumskienė, be įvairiausių gydomųjų arbatų, siūlė įsigyti arbatos nuo stenėjimo.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto