Mazuto išsiliejimo padariniai baigiami likviduoti

Baigiami likviduoti Senkelio gatvėje, buvusios alaus daryklos katilinės teritorijoje įvykusios avarijos padariniai. Iš cisternų ištekėjo dešimtys tonų mazuto, teršalai pateko į gruntą. Per 50 tonų grunto utilizuoti išvežta į specialiąją Klaipėdos įmonę. PRANEŠĖ ANONIMAS
Mažeikių savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis dėkoja anonimui, ketvirtadienį pranešusiam apie įvykusią avariją. Apžiūrėjus įvykio vietą, operatyviai buvo imtasi saugumo priemonių.
Apie avariją pranešta Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūrai, Savivaldybės administracijos direktorius sudarė komisiją padėčiai ištirti.
Po pustrečios valandos nuo pranešimo avarijos vietoje jau dirbo UAB „Ekovalis“ žmonės.

TERŠALAI Į MIESTO TINKLUS NEPATEKO
„Gerai, kad Mažeikiuose yra įmonė, užsiimanti pavojingų atliekų tvarkymu ir utilizavimu, nes išsikviesti iš kitur būtų prireikę papildomo laiko. Be to, ir oras buvo palankus tokiems darbams“, – pasidžiaugė komisijos susidariusiai padėčiai ištirti pirmininkas, Savivaldybės civilinės saugos vyriausiasis specialistas Antanas Murauskas.
Specialistų skaičiavimu, užteršta apie 70 kvadratinių metrų teritorijos, ant grunto išsiliejo tona mazuto.
Z. Kristutis patikino, kad teršalai į miesto nuotėkų tinklus nepateko. Mazutas nespėjo užteršti ir artimiausio upelio: nebuvo lietaus, teršalus sulaikė apsauginiai pylimai.

IŠLAIDOS NESUSKAIČIUOTOS
Mazutas tekėjo per ertmes tose vietose, kur buvo įrengti kranai. Spėjama, kad juos trečiadienio naktį galėjo nupjauti vagys, kuriems reikėjo ne mazuto, o kranų. Avarijos kaltininkų ieško ir incidento priežastis aiškinasi Mažeikių rajono policija.
A. Murauskas pasidžiaugė, kad beveik visi išbėgę teršalai pateko į požeminį rezervuarą, buvusios katilinės tinklus, šulinius. Iš požeminių talpyklų išsiurbta 119 tonų naftos produktų ir vandens mišinio.
Klaipėdos laboratorijoje nustatyta, kad užterštos teritorijos 1 kilograme grunto yra 0,26 gramo naftos produktų. 56,6 tonos, arba keturios automašinos, grunto išvežtos utilizuoti į Klaipėdos specialiąją įmonę.
Už vienos tonos valymą ir utilizavimą (be PVM) teks mokėti 234 litus su centais, iš viso apie 14 tūkstančių litų. Kiek iš viso Savivaldybei kainuos avarijos padariniai, negalėjo atsakyti bei Z. Kristutis, nei A. Murauskas. Anot jų, nustačius kaltininkus, iš jų bus galima išsireikalauti žalos atlyginimo.

IMSIS GRIEŽTESNĖS APSKAITOS
Iki pirmadienio ryto dar nebuvo nustatyti cisternų ir jose buvusių degalų savininkai. Manoma, kad šis turtas ne kartą buvo perparduotas.
Civilinės saugos specialistas A. Murauskas stebėjosi, kodėl niekas nežinojo apie ekologinį pavojų keliantį objektą, priekaištavo ugniagesiams. Kodėl ugniagesiams?
„Visais laikais, kas susiję su sauga, turėjo būti stebima“, – lakoniškai atsakė specialistas.
Anot A. Murausko, įvykusi avarija verčia išsiaiškinti, ar rajone nėra daugiau apleistų, bešeimininkių pavojingų objektų. Specialistai laukia ir gyventojų pagalbos.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto