Reivytiškiai bendravo, linksminosi ir keitėsi receptais

Savo kasmetinėn rudens šventėn „Rudens darbai baigti – į būrį kviečiami visi!“ Reivyčių seniūnijos Buknaičių, Leckavos, Urvikių ir Reivyčių bendruomenių žmonės šiemet rinkosi į Reivyčių kultūros namų Židinio salę.
Bendruomenės parodė savo programėles, surengta rudens gėrybių, iš jų pagamintų produktų paroda, vyko įvairūs žaidimai, kitos pramogos.SVARBIAUSIA – NE ŽIŪRĖTI, O DALYVAUTI
Reivyčių seniūnas Jonas Repšys džiaugėsi, kad vėl į būrį susirinko visų keturių Reivyčių seniūnijos bendruomenių žmonės, kad jie vėl galės pabendrauti, drauge pašokti, padainuoti, pabūti kartu, kad visi susirinkusieji yra šventės dalyviai, o ne žiūrovai.
Vakaronėje seniūnas įteikė padėkos raštus gražiausių Reivyčių gyvenvietės sodybų šeimininkams: Linai ir Broniui Mišeikiams, Violetai ir Albertui Poškevičiams bei Aldonai ir Augustui Baranovams.
Pirmieji smagiomis dainomis vakaronės dalyvius linksmino šeimininkai – Reivyčių gyvenvietės atstovai. Vėliau scenoje pasirodė buknaitiškiai, Urvikių atstovai sudainavo mūsų gyvenimo negeroves išjuokiančias dažnutes, paskutinieji programą parodė leckaviškiai.

SUSIRENKA PABENDRAUTI
Reivyčių bendruomenės narė Rozalija Stonkienė pasakojo, kad ji bendruomenės gyvenime dalyvauja jau ne pirmus metus – nuo pat jos įkūrimo pradžios. Moteris sakė esanti patenkinta, kad atsirado žmonių, atgaivinusių liaudiškas tradicijas bei pasiryžusių visus iš nuobodulio prikelti. Moteris prisimena, kad, dirbant elektrotechnikos gamyklai, būdavo įvairių susibūrimų. Jos nelikus, sustingo ir kultūrinis gyvenimas. „Visi likom pamiršti, ypač seni žmonės. Dabar vėl galim visi susirinkti krūvon, pabendrauti“, – džiaugėsi reivytiškė.
Įkūrus bendruomenę, pasak R. Stonkienės, pagražėjo gyvenvietė, žmonės renkasi į talkas, padeda vieni kitiems, dalyvauja vakaronėse.

VIENI KITIEMS PADEDA
Stefanija Pašukevičienė iš Buknaičių pasakojo, kad jų bendruomenė gyvuoja jau kelerius metus. Ištikus nelaimei, visada kas nors iš bendruomenės ateis į pagalbą, gali paremti ir materialiai. Patinka visiems susieiti draugėn. Buknaitiškė pastebėjo, kad bendruomenės žmonės stengiasi kuo puikiau susitvarkyti namų aplinką, Buknaičių pagrindinė gatvė pasipuošė gėlynais. Vienas didžiausių bendruomenės nuopelnų – vandentiekio bokšto po audros atstatymas. Tada žmonės, pasak S. Pašukevičienės, negailėjo nei laiko, nei lėšų ir visi draugiškai kibo į darbą.
Moteris džiaugėsi ir neseniai susikūrusiu ansambliu, kuriame pati dainuoja. „Kol kas mūsų ansamblis nelabai vykęs, bet ateityje tikrai pasitaisysime“, – šypsojosi buknaitiškė.

DŽIAUGIASI BENDROVE
Marija Vainutienė iš Urvikių kaip didžiausią bendruomenės nuopelną įvardijo tarpusavio bendravimą. „Renkamės į vakarones, vieni kitiems padedame atsitikus bėdai. Pasipuošė kaimas. Atsirado daug gražių sodybų. Dabar turime puikų tvenkinį, galim kartu pasimaudyti, pavalgyti šašlykų“, – pasakojo urvikiškė.
Urvikių žmonės noriai įsijungė į bendruomenės veiklą, yra, anot moters, draugiški, vieningi. Negailėjo M. Vainutienė gerų žodžių bendruomenės pirmininkei Vitai Černookienei: „Kas beatsitiktų, ko prireiktų, vis bėgam pas ją“.
Džiaugėsi moteris ir Urvikiuose išlikusia žemės ūkio bendrove – čia darbo rado nemažai kaimo žmonių – bei jos pirmininku Viktoru Černooku.

KVIEČIA BŪTI KARTU
Leckaviškė Regina Stonkuvienė pasakojo turinti begales darbų: šiuo metu ji yra bendruomenės pirmininkė, vadovauja kaimo kultūros namams, taip pat yra kaimų kultūros namų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė. Bendruomenė jai yra savotiškas gyvenimo būdas. „Būdama bendruomenės vadovė, aš turiu tuo gyventi, tai mane traukia. Pastaruoju metu žmonės buvo susvetimėję, vieni kitų savotiškai bijojo, kaimas susipyko, vieni kitiems pavydėjo. Bendruomenė vienus su kitais po daugelio metų vėl suvienijo“, – pasakojo pirmininkė. Ji įsitikinusi, kad prireiks dar dešimtmečio, kol kaimas visiškai susivienys.
„ Taip pamažu, po akmenėlį kaip mozaiką reikia kaimo žmones sudėti į bendrą visumą. Nesvarbu ar tu turtingas, ar paprastas žmogus – mes turime būti kartu“, – kvietė R. Stonkuvienė.
Įspūdingai atrodė ir bendruomenių paruoštų rudeninių puokščių, įvairiausių gėrybių ir patiekalų paroda. Urvikiškiai siūlė paragauti „Žemaičių ąžuolinės“ ir „Žemaičių pipirinės“, daug konservuotų patiekalų, mišrainių ir jų receptų demonstravo šeimininkės iš Buknaičių ir Leckavos.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto