Didysis futbolas sutraukė minias žiūrovų

Didysis futbolas po penkiolikos metų pertraukos grįžo į Mažeikius. Nors rungtynėse su praėjusių metų šalies futbolo čempionato prizininke mažeikiškiams pergalės iškovoti nepavyko, tačiau šis faktas gausiam sirgalių būriui šventės nesugadino.

BUVO VERTI LYGIŲJŲ
Pirmosios rungtynės šalies A lygos čempionate tarp „Mažeikių“ ir Marijampolės „Sūduvos“ atnaujintame Mažeikių centriniame stadione sulaukė didžiulio mažeikiškių futbolo sirgalių susidomėjimo: jas stebėjo 1 600 žiūrovų. (Palyginimui: šio turo rungtynes Pakruojyje stebėjo 450, Kaune – 200, Klaipėdoje – 900 žiūrovų.)
Rungtynės prasidėjo svečių atakomis, pirmojo kėlinio pradžioje mažeikiškiai atrodė kiek sukaustyti. Nemalonumai mūsų ekipai pasipylė nuo 36-osios minutės, kai Vaidas Slavickas baudos smūgiu nuginklavo mūsų vartininką Paulių Kaktavičių. Po trijų minučių, vėl po baudos smūgio, „Mažeikių“ vartų sargas atmušė kamuolį ir Eimantas Valaitis antrą kartą nukreipė jį į mūsų vartų tinklą. 41-oji minutė sukėlė ant kojų visus sirgalius: Antanas Bulošas buvo pargriautas baudos aikštelėje, teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį, tačiau Antanui Tautvydui realizuoti jo nepavyko.
Antrajame kėlinyje žaidimo gijas savo rankose laikė svečiai, tačiau mažeikiškiai kontratakavo pavojingiau ir 75-ąją minutę Antanas Tautvydas gražiu smūgiu sušvelnino rezultatą. Per likusias penkiolika minučių rezultato pakeisti nepavyko, ir mažeikiškiai rezultatu 1:2 patyrė septintąjį pralaimėjimą šio sezono A lygos pirmenybėse.
„Pagal žaidimą, buvome verti bent lygiųjų, tačiau šįkart fortūna buvo ne mūsų pusėje. Galiu pasakyti tik viena – nė vienas lyderis neatvažiuos į mūsų stadioną pasiimti taškų, jiems teks kovoti. Tai parodė ir pirmosios rungtynės Mažeikiuose“, – patikino komandos vadovas Aldaras Pupliauskas.

NUSITEIKĘ KOVINGAI
Žaidimas savo aikštėje teikė malonumą ir davė papildomą akstiną žaidėjams, – „Santarvei“ sakė ir vienas labiausiai patyrusių žaidėjų mūsų ekipoje Gintaras Juodeikis.
„Praleidome kvailus įvarčius, manau, kad antrąjį jie pelnė iš nuošalės, tačiau teisėjas nusprendė kitaip. Gal ir buvo jaudulio iš pradžių, tačiau manau, kad jis dingo jau po pirmojo epizodo. Žmonės atėjo mūsų palaikyti ir mes stengėmės jų nenuvilti“, – sakė futbolininkas.
Žaidėjo žodžiais, komandų kalibras skyrėsi: „Mažeikiai“ dar tik kelio pradžioje, tuo tarpu „Sūduva“ – profesionalus klubas, todėl reikia džiaugtis, kad gana sėkmingai sužaista.
„Žinoma, tie du įvarčiai buvo kaip šaltas dušas, nerealizuotas baudinys nuotaikos taip pat nepakėlė, tačiau jau ne pirmą kartą pralaimime dviejų įvarčių skirtumu, nebėra tokios baimės, tikėjomės, kad išlyginsime, gaila, kad nepavyko“, – dalijosi mintimis apie rungtynes Gintaras.
Šeštadienį dešimtoje vietoje esantys mažeikiškiai (4 taškai) savo stadione žais su šeštoje vietoje esančia Vilniaus „Vėtra“.
„Manau, kad su vilniečiais bus panašus mūšis. Juk negalime nuvilti žmonių, kurie ateina pasigrožėti mūsų žaidimu“, – žadėjo futbolininkas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Dvikovoje dėl kamuolio susikibo Tomas Kizevičius (balta apranga) ir svečių gynėjas.

Antano Tautvydo smūgį nuo vienuolikos metrų atžymos atrėmė svečių vartininkas.