Pasaulio rekordininkas dėmesio nesulaukė

Jėgos trikovės čempionate pasaulio rekordą pagerinusį mažeikiškį kol kas sveikina tik draugai ir artimieji.
Pirmą kartą į jėgos trikovės sporto istoriją įrašytas Lietuvos vardas: pasaulio rekordą štangos spaudimo nuo krūtinės rungtyje pagerino mažeikiškis Amandas Paulauskas.
Iš Čekijoje vykusio pasaulio jėgos trikovės čempionato mūsų atletas grįžo su bronzos apdovanojimu.


KOJĄ PAKIŠO
NUMESTI
KILOGRAMAI
Čekijos mieste Pilzene vykusiame 32-ajame moterų ir 41-ajame vyrų pasaulio jėgos trikovės čempionate varžėsi 156 vyrai ir 92 moterys, tarp kurių kovojo ir keturi mūsų šalies atstovai. Sėkmingiausiai iš Lietuvos sportininkų pasirodė 24-erių metų mažeikiškis Amandas Paulauskas, kuris iškovojo bronzos apdovanojimą.
Mūsų atletas pritūpė su 410 kilogramų sveriančia štanga, atkėlė nuo pakylos 327,5 kilogramo sveriantį įrankį bei spaudimo nuo krūtinės rungtyje išspaudė 317,5 kilogramo. Šioje rungtyje jis pagerino pasaulio rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 315 kilogramų. Bendroje įskaitoje mažeikiškis surinko 1055 kilogramus ir liko trečioje vietoje: jį aplenkė tik du Rusijos atletai, kurie surinko vienodai taškų – 1072,5.
„Prie pasaulio rekordo ėjau laipsniškai: pirmuoju bandymu išspaudžiau 310 kg, antruoju – 312,5 kg, o trečiuoju šturmavau pasaulio rekordą, ir man pavyko. Svarsčiau apie 330 kilogramų svorį, tačiau tam sutrukdė objektyvios aplinkybės: per varžybas sulysau keturiais kilogramais, apranga tapo didoka, todėl neberizikavau užsiplėšti per didelio svorio. Bijojau gauti mažą įvertinimą, kuris su bendra suma galėjo mane nustumti nuo prizininkų pakylos. Mūsų sporte svoris (Amandas rungtyniavo svorio kategorijoje iki 120 kilogramų) turi didelę įtaką rezultatams“, – pasakojo šiuo metu Kaune studijuojantis mažeikiškis.
Tiek pritūpimo, tiek atkėlimo rungtyse vaikinas pasiekė savo geriausius rezultatus, kurie yra Lietuvos rekordai. Tuo tarpu pasaulio rekordas nėra jo geriausias rezultatas – kaip sakė sportininkas, treniruotėse jam yra paklusęs ir 330 kilogramų svoris.

SUNKIAUSI
SPORTININKAI
PRIKAUSTO ŽIŪROVUS
Nors pasaulio jėgos trikovės pirmenybės vyko visą savaitę, Amando svorio kategorijos sportininkai varžėsi tik vieną dieną – nuo penktos valandos popiet iki pusės vienuoliktos vakaro. Pasak sportininko, visiems atletams teko didžiulis krūvis.
„Varžybos vyko didžiausiame miesto viešbutyje, koncertų ir konferencijų salėje. Ant scenos buvo įrengta pakyla, ten ir rungtyniavome. Tuo metu, kai pasirodėme mes ir kita svorio kategorija (per 120 kilogramų), salė buvo pilnutėlė, nebuvo vietos ir balkonuose, kur ypatingiems svečiams buvo įrengti staliukai“, – prisiminė sportininkas.
A. Paulauskas sako, kad tai natūralu: sunkiausių sportininkų kovos yra pačios įdomiausios, nes čia didžiausi svoriai, didžiausi žmonės. Šioje rungtyje, be mažeikiškio, tarp 23 atletų buvo ir šiaulietis Linas Palivonas, kuris galutinėje įskaitoje užėmė tryliktąją vietą.
Kitų lietuvių pasirodymas pasaulio pirmenybėse buvo dar kuklesnis: svorio kategorijoje iki 93 kg rungtyniavęs lietuvis buvo tryliktas, svorio kategorijoje iki 83 kg – septynioliktas.
Grįžę iš čempionato Lietuvos atletai dėmesio nesulaukė: nebuvo jokio iškilmingo sutikimo. Pasaulio čempionato bronzos medalininkas oficialių asmenų taip pat kol kas nebuvo pagerbtas.

PERGALES LEMIA
SUNKUS DARBAS
„Kuklus, nedrąsus penkiolikmetis vaikinas jau po pusmečio treniruočių savo iniciatyva nuvažiavo į Lietuvos jaunimo čempionatą. Deja, pirmasis blynas prisvilo – Amandas aukštų rezultatų nepasiekė“, – savo auklėtinio pirmuosius žingsnius prisiminė jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benas Milis.
„Nepraėjo nė metų, ir vaikinas jau tapo savo amžiaus grupės šalies čempionu, nuo krūtinės spaudė 250 kg štangą. Nuo tada vaikinas treniruoklių salėje dirbo ypač atkakliai, tad titulai biro vienas po kito… Prieš išvažiuodamas į Čekiją Amandas dvi dienas treniravosi mūsų klube ir jau tada planavo, kad gali pagerinti pasaulio rekordą. Jis buvo puikios sportinės formos“, – pasakojo B. Milis.
„Kaip ir visi tokio amžiaus paaugliai, norėjau užsiauginti raumenis, todėl paviliojo treniruoklių salė, daugiau eiti nebuvo kur – „Mažeikių švyturį“ lankė Rolandas Pocius, Antanas Abrutis, ir tai iš karto tapo kokybės ženklu. Pirmasis pasirodymas tikrai susiklostė tragiškai, po jo su Benu pradėjome atsakingai ruoštis, titulus pelniau vieną po kito, užsikabinau, ir štai – galutinis rezultatas“, – „Santarvei“ pasakojo Kauno kūno kultūros akademijos ketvirtakursis.
Pernai Amandas iškovojo vicečempiono titulą Europos bei pasaulio jaunimo jėgos trikovės čempionatuose, šiemet juose startuoti jau nebeleidžia amžius.

STARTAI PRIKLAUSYS
NUO RĖMĖJŲ
Į klausimą, kas būtina, kad pasiektum tokių rezultatų, sportininkas atsakė trumpai: daug darbo, valios, dėl siekiamo tikslo privalai daug ką paaukoti. Kokios nors ypatingos dietos laikytis nereikia, tačiau produktus būtina atsirinkti, valgyti tik kokybišką maistą.
„Ir Mažeikiuose galima išaugti gero lygio sportininku – reikia tik noro, užsispyrimo bei geros valios žmonių savo aplinkoje. Pasiruošti varžyboms galima ir vienam, bet norint pasiekti rezultatų – būtina, kad kažkas pagelbėtų, padėtų ir patartų iš šalies, – įsitikinęs pasaulio rekordininkas.
Mažeikiškis teigia pasaulio pirmenybėms ruošęsis pusę metų, intensyviai treniruodavęsis tris kartus per savaitę. Nors iškelto svorio neskaičiavo, tačiau mano, kad perkilnojo ne vieną šimtą tonų…
„Savo galimybių ribos nežinau, tačiau manau, kad dar visko neišnaudojau – galėjau pritūpti su 430 kg sveriančia štanga – tada būčiau pasaulio čempionas, bet taupiau jėgas pasaulio rekordui, ir tuo pasinaudojo rusai. Manau, ateityje jiems atsirevanšuosiu“, – planavo sportininkas.
Pasaulio jėgos trikovės čempionatas – aukščiausio lygio šios sporto šakos varžybos, nes tai ne olimpinė sporto šaka. Kol kas ji – tarp kandidačių patekti į Olimpinių žaidynių sporto šakų sąrašą.
Artimiausiu metu Amandas planuoja rungtyniauti Kaune vyksiančiose atvirosiose jėgos trikovės taurės varžybose, kuriose dar dalyvaus atletai iš kaimyninių Baltijos šalių bei rusai ir baltarusiai.
„Po to gal dar važiuosiu į Vilniuje vyksiantį Lietuvos štangos spaudimo čempionatą. Jeigu rasime rėmėjų, tai kitų metų pavasarį laukia ypač atsakingi startai – Ukrainoje vyks Europos jėgos trikovės čempionatas, po savaitės – pasaulio štangos spaudimo čempionatas“, – planais dalijosi sportininkas.
Nuotr. iš asmeninio archyvo: Mažeikiškis vienintelis iš keturių pirmenybėse dalyvavusių lietuvių iškovojo medalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto